Gözler Maltepe'de... İşte son durum

Gözler Maltepe'de... İşte son durum

Maltepe'deki sayım bugün saat 09.20'de başladı. Sayılmayı bekleyen 119 sandık daha var. YSK'nın iznine rağmen AKP ve MHP dün geceki toplantıda yeni terminallerin kurulmasına yine itiraz etti. Ancak YSK'nın kararı üzerine masa sayısı 2'den 6'ya çıkarıldı. İşte son durum...

Gözler Maltepe'de... İşte son durum
Gözler Maltepe'de... İşte son durum SAKINCA

Yüksek Seçim Kurulu, Ekrem İmamoğlu’na mazbatasını vermek için İstanbul'daki seçim sonuçlarının kesinleşmesini bekliyor ve tek sayım yapılan ilçe Maltepe.

SAYIMIN HIZLANMASINA AKP VE MHP YİNE İTİRAZ ETTİ

Maltepe’deki Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde oy sayım işlemi sürüyor. Bugünkü sayım işlemi saat 09.20’de başladı. YSK, sayımın bir an önce bitmesi için dün İlçe Seçim Kurulu’na “kurul sayısını artırma yetkisi” vermişti.  Ancak AKP ve MHP dün geceki toplantıda yeni terminallerin kurulmasına itiraz etti. İlçe Seçim Kurulu, konuyu YSK’ya aktarıp ne yapması gerektiğini sordu.

119 SANDIK KALDI

Maltepe’de toplam bin 089 sandık var. Saat 10:00 itibariyle sandıkların 970’i sayıldı. Geriye 119 sandık kaldı. Sayım işlemi 2 masada devam ediyor.

KURUL SAYISI 6’YA ÇIKTI

YSK’nın kararı üzerine masa sayısı 2’den 6’ya çıkarıldı.

Son duruma göre CHP adayı Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım’ın yaklaşık 13 bin oy önünde bulunuyor.

AKP ve MHP SAYIM BİTMESİN İSTİYOR

CHP'li Barış Yarkadaş AKP ve MHP'nin sayımın bitmesini istemediğini belirterek "Maltepe'de sayımı yapılacak 116 sandık kaldı. AKP ve MHP yeni terminallerin kurulmasına itiraz etti. İlçe Seçim Kurulu, konuyu YSK'ya aktarıp ne yapması gerektiğini sordu. BU BELGE, MHP ile AKP'nin sayımları bitirmek istemediğini gösteriyor. Yeni sayım terminali istemiyorlar" dedi.

 

 

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin
maltepe ysk akp chp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya’da iki savaş uçağı çarpışarak düştü
Almanya’da iki savaş uçağı çarpışarak düştü
Terör listesindeki 4 terörist öldürüldü
Terör listesindeki 4 terörist öldürüldü