CHP
Giriş Tarihi : 12-06-2019 20:25   Güncelleme : 12-06-2019 20:27

İmamoğlu Maltepe ve Pendik’te halkla buluştu

Seçilmiş İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Maltepe'nin ardından günün ikinci mitingini Pendik'te yaptı. 31 Mart seçimi öncesinde indirim vaatlerini açıkladıktan sonra iktidar kanadından ''Kimin parasını kime dağıtıyorsun'', ''Sen hesap kitap yapmayı bilmiyorsun'' şeklinde eleştiriler aldığını belirten İmamoğlu, ''Göreve gelir gelmez bu kardeşiniz talimatları yazdı. Öğrencilerin ulaşım kartlarını 85 TL'den 40 TL'ye indirdik. Suyu yüzde 40 indirdik. Sadece dini bayramlarda ücretsiz olan toplu taşımayı, milli bayramlar ve resmi tatillerde de ücretsiz yaptık. Kim yaptı bu indirimleri? Biz yaptık. Bunlar kalktılar, dediler ki, 'Biz yaptık'. Bunlar tam komedi. Biz, bu şehrin insanlarına hizmet etmeyi unutmuş bu yönetimden sizi kurtaracağız dedik. Bu şehrin yoksulluğunu paylaşacağımızı söyledik. Bu şehrin ihtiyacı olan insanlarına katkı sunacağımızı söyledik. Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik buhrandan çıkana kadar insanlarımızın yoksulluğunu paylaşmayacağız da neyi paylaşacağız" dedi.

İmamoğlu Maltepe ve Pendik’te halkla buluştu

 CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Maltepe Meydanı’nda vatandaşlara seslendi. İmamoğlu, yarın mekansal tasarım projelerini açıklayacağını belirtti. 
Başıbüyük ve Fındıklı mahallelerinde seçim otobüsünden halkı selamlayan İmamoğlu, daha sonra Maltepe Meydanı’nda kendisini bekleyen vatandaşlara seslendi. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın da kendisine eşlik ettiği İmamoğlu, “Şimdi milletimiz vatandaşın yanında olan, sorunlarını dinleyen, çözümlerini bulan kimdir diye baktığında ona oy verdi 31 Mart’ta. 23 Haziran’da da fazlasıyla ona oy verecek. Bu kadar net. Buradan söylüyorum. Sosyal yardımlar, İstanbul’un deprem ve dönüşüm sorunu Yarın lütfen saat 11.00’daki basın açıklamamı takip edin. Biliyorum, beni takip ediyorsunuz, iyi ki varsınız. Yarın İstanbul’un mekânsal tasarımlarını, projelerini sizlerle paylaşacağım. Bu şehrin tüm sorunlarına ve tüm çözümlerine hakimiz. Göreceksiniz, İstanbul’un gelmiş geçmiş en başarılı, en demokrat belediye başkanı olacağım. Size söz veriyorum. Beni gördüğünüzde, çocuklarınıza büyük olarak sizler diyeceksiniz ki, ‘Bak, Ekrem abiniz gibi çalışkan olun.’ Size söz veriyorum. Çok çalışacağım. Hiç yorulmayacağım. Hem gençliğimiz var, hem enerjimiz var, hem de yüreğimiz var” ifadelerini kullandı. 

Seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Maltepe’nin ardından Pendik’te de önce seçim turu attı, ardından Atatürk Meydanı’nda halkla buluştu. Ellerinde ”Her şey çok güzel olacak” flamaları bulunan binlerce vatandaş, İmamoğlu’na, ”Ekrem Başkan” tezahüratıyla sevgi gösterilerinde bulundu.

İmamoğlu’nun konuşması sırasında bir vatandaşla yaşadığı diyalog, renkli anların yaşanmasına neden oldu. İmamoğlu, kendisine kalabalık arasından künefe gösteren bir vatandaşa, ”Tam konuşurken künefe gösterilir mi? Künefe getirmiş. Üstüne de İmamoğlu yazmış. Sen arabaya yolla, yiyeceğim” şeklinde karşılık verdi. İmamoğlu, coşkulu kalabalığa yaptığı özetle şu konuşmayı yaptı:

 
 
Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin