Korkunç iddia... Devletin kaymakamı seçim çalışmasında

Korkunç iddia... Devletin kaymakamı seçim çalışmasında

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Buca Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç'un, AKP’nin İstanbul’daki seçim çalışmalarına katıldığını iddia etti. Yerel seçimlerde AKP’den Karabağlar Belediye Başkan aday adayı olan Tunç seçilemeyince Buca Kaymakamlığı’na atanmıştı.

Korkunç iddia... Devletin kaymakamı seçim çalışmasında
Korkunç iddia... Devletin kaymakamı seçim çalışmasında SAKINCA

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın seçim kampanyasına destek olmak amacıyla İstanbul'a giden AKP İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'ye Buca Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç'un eşlik etmesini konuşuluyor.

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, “Kaymakam Bey, 31 Mart seçimleri öncesi Karabağlar Kaymakamlığından istifa ederek, AKP Karabağlar belediye başkan aday adayı oldu. Aday gösterilmeyince de Buca Kaymakamlığı'na ataması yapıldı. 31 Mart sürecinde İzmir'de Nihat Zeybekçi'nin peşinden ayrılmamıştı. Şimdi de tutmuş AKP İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ile birlikte İstanbul'a seçim çalışmasına gitmiş! Bu, en kibar ifadeyle kendini bilmezliktir. Kaymakam bey bir karar vermelidir! Ya AKP'ye üye olup siyasetini yapacak ya da devlet adamlığının bilinci, saygınlığı ve terbiyesi içinde kamu görevini yerine getirecek” dedi.

 

 

Serenay ÖZEL / İçerik Editörü
serenay@sakinca.com
@OzelSerenay
akp Mehmet Sadık Tunç CHP binali yıldırım ekrem imamoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan
Erdoğan "Trump ile Japonya'da görüşeceğiz"
İran’da 4.6 büyüklüğünde deprem
İran’da 4.6 büyüklüğünde deprem