Tarihi yayın öncesi Küçükkaya ve İmamoğlu buluşmasında neler konuşuldu?

Tarihi yayın öncesi Küçükkaya ve İmamoğlu buluşmasında neler konuşuldu?

23 Haziran seçimleri öncesinde, İstanbul adayları Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’ın canlı yayında buluşmasının yankıları sürüyor. Tarihi yayından önce Küçükkaya ve İmamoğlu buluşmasında neler konuşuldu? İşte gerçekler

Tarihi yayın öncesi Küçükkaya ve İmamoğlu buluşmasında neler konuşuldu?
Tarihi yayın öncesi Küçükkaya ve İmamoğlu buluşmasında neler konuşuldu? SAKINCA
Lidyabet

23 Haziran seçimleri öncesinde, İstanbul adayları Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’ın canlı yayında buluşmasının yankıları sürüyor. HABERTÜRK kanalında yayınlanan Türkiye'nin Nabzı programında Nagehan Alçı aktardığı bir iddia konuşulmaya başlandı. Alçı “Yayından 1-2 gün önce, Ekrem İmamoğlu ile İsmail Küçükkaya’nın bir otelde buluştuğu iddia ediliyor” dedi. Programa canlı telefon bağlantısı ile bağlanan Küçükkaya "Her iki İstanbul adayı ile görüşmemi AKP ve CHP temsilcileri istedi. İmamoğlu görüşmemi kabul etti. Sayın Yıldırım ise telefonda konuşmayı tercih etti." dedi. 

Peki o görüşmede neler yaşandı? Ekrem İmamoğlu'nun basın danışmanı Murat Ongun şu açıklamaları yaptı...

“Çarşamba akşamı, İsmail Küçükkaya bizi aradı. Yayının formatına dair bizimle ve Binali Yıldırım’la konuşmak istediğini iletti. Biz de Perşembe günü Taksim’deki The Marmara Hotel’de ‘Kentsel Gelişim Çözümleri’ başlıklı bir basın toplantısı gerçekleştireceğimizi, o toplantı sonrası görüşebileceğimizi ilettik. O gün o otelde buluştuk. Ekrem İmamoğlu, Necati Özkan, Şükrü Küçükşahin ve ben o buluşmada vardım. Küçükkaya bize 15’er soru soracağını, 3’er dakikalık süre tanıyacağını ve formatın nasıl olacağını anlattı. Bu çizgide yapılan görüşme sonrası, İsmail Küçükkaya Binali Yıldırım ile de görüşeceğini ve bir değişiklik olursa bizi bilgilendireceğini, belirtti. Kendisi dönmeyince, Cumartesi günü ben aradım İsmail Küçükkaya’yı. Küçükkaya da Binali Yıldırım’la telefonda görüştüğünü ve Yıldırım’ın da ‘Neyi, nasıl sorarsan sor; sana güveniyoruz’ dediğini iletti. Engin Altay ve Mahir Ünal da bu görüşmelerin olacağını biliyordu. Nagehan Alçı’nın sanki gizemli bir olaymış gibi deklare ettiği buluşma budur.” 

 

Serenay ÖZEL / İçerik Editörü
serenay@sakinca.com
@OzelSerenay
Ekrem İmamoğlu Binali Yıldırım The Marmara İsmail Küçükkaya 23 Haziran Murat Ongun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Selanik’teki Atatürk Evi’ne saldırı girişimi
Selanik’teki Atatürk Evi’ne saldırı girişimi
Erdoğan – Mike Pence görüşmesi gecikmeli başladı
Erdoğan – Mike Pence görüşmesi gecikmeli başladı