Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na ‘sistem’ yanıtı

Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na ‘sistem’ yanıtı

'Amerika'daki başkanlık sistemini tartışabiliriz' diyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yanıt veren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,'Bu tartışma kapanmıştır. Bunların ne bakışı milli değildir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bu milletin soylu vasıflarına uygundur. Milletin evet dediği sistemi tartışmaya açmak doğru değildir'dedi.

Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na ‘sistem’ yanıtı
Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na ‘sistem’ yanıtı SAKINCA
Lidyabet

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bilecik'in Söğüt ilçesindeki Ertuğrul Gazi Türbesi ziyaretinin ardından Söğüt Belediye Başkanlığı'na geçti. Belediye Başkanı İsmail Sever'i makamında ziyaret eden Bahçeli, daha sonra belediye meydanında toplanan halka seslendi. 31 Mart Yerel seçimleri öncesi de seçim kampanyasını ve ilk mitingini Söğüt'te yaptığını hatırlatan Bahçeli, “Kırılmayan çizgimizle, kısırlaşmayan sevgimizle, kısılmayan nefesimizle, kısalmayan hedeflerimizle aziz milletimize, değerli Söğütlü kardeşlerimize hizmet etmenin amaç ve arzusunu taşıyoruz. Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben diyoruz. Biz bu ülkeyi karşılıksız seviyoruz. Biz bu aziz vatana kara sevdayla bağlıyız. Ertuğrul Gazi'nin sözü, Osman Gazi'nin özü bizim sözümüz, bizim özümüzdür. Hayme Ana'nın duası bizim duamızdır. Dursun Fakih'in seslenişi bizim irfanımızdır. Alplerin, gazilerin, şehitlerin, enbiyaların, evliyaların, erenlerin, alimlerin, ariflerin yolu bizim yolumuzdur” dedi.

Türkiye'nin boğuştuğu sorunları aşacak güçte olduğunu kaydeden MHP Genel Başkanı Bahçeli, “İç ve dış odakların ülkemize yönelik kumpasları tıpkı 15 Temmuz'da olduğu gibi bir kez daha püskürtülecektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye'nin ümididir. Kurucu ruha, kuruluş ve kurtuluş şuuruna tamamıyla uygundur. Tehditler artık işlemeyecektir. Tehlikeler mutlaka bertaraf edilecektir. Bir ve beraber olursak hiçbir karanlık ve kötü emel sahibi şirret emellerine muvaffak olamayacaktır. Yüreklerimiz toplu vurursa, zalimler imanla yükselen surumuzu aşamazlar. El birliği yaparsak, güç birliğiyle hareket edersek Türkiye'nin önünde hiçbir hain duramaz. Cumhur İttifakı Ötüken'den Söğüt'e dalga dalga büyüyen muzaffer ahlaktır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kökü mazide olan parlak bir atidir. CHP'nin tezviratları boştur, ademe mahkumdur. İplikçilerin ve siyasi bölücülerin çürük tezleri boşunadır, alçalmaya mecburdur. Bunlar ne yaparlarsa yapsınlar, Türkiye'nin 2023 azmine taş koyamayacaklar” diye konuştu.

Serenay ÖZEL / İçerik Editörü
serenay@sakinca.com
@OzelSerenay
Devlet Bahçeli CHP MHP Kemal Kılıçdaroğlu AKP Erdoğan Cumhurbaşkanlığı sistemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trump, ABD’nin Kürtlere taahhütte bulunmadığını belirtti
Trump, ABD’nin Kürtlere taahhütte bulunmadığını belirtti
Melih Gökçek’ten alınan o cipler satılıyor
Melih Gökçek’ten alınan o cipler satılıyor