BİK’in başına eski İBB daire başkanı geldi

BİK’in başına eski İBB daire başkanı geldi

Basın İlan Kurulu Genel Müdürlüğü’ne, yerel seçim sürecinde AKP’den Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olan ve aday olamayınca İBB’deki Kültür Daire Başkanlığı görevine geri dönen Rıdvan Duran getirildi. Duran, Ekrem İmamoğlu’nun İBB Başkanı olmasının ardından İBB’deki görevinden ayrılmıştı.

BİK’in başına eski İBB daire başkanı geldi
BİK’in başına eski İBB daire başkanı geldi SAKINCA

Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın atama kararlarına göre Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca görevden alınarak yerine Rıdvan Duran getirildi. Duran kamuoyunun yakından tanıdığı bir isim. İBB Kültür A.Ş. Genel Müdürü Nevzat Kütük'ün “FETÖ” iddiaları üzerine 2017 yılının temmuz ayında görevden alınması üzerine yerine o dönem Anadolu Ajansı’nda İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü olan Rıdvan Duran atanmıştı. Rıdvan Duran, Ocak 2018’de de İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı’na getirilmişti. Türkiye Karate Federasyon Asbaşkanlığı ve Türkiye Wushu-Kungfu Federasyonu Asbaşkanlığı yapan Duran'ın, İBB'nin kültür sanat işlerinin başına getirilmesi eleştiri konusu olmuştu.

ADAY OLAMAYINCA İBB'YE DÖNDÜ

Rıdvan Duran, 31 Mart Yerel Seçimleri için 2018 yılının kasım ayında AKP'den Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunda bulunmuştu. Duran, aday yapılmayınca İBB'deki Kültür Daire Başkanlığı görevine geri dönmüştü. Aday olamayınca aynı göreve geri dönmesi de eleştirilere neden olmuştu. Duran, Ekrem İmamoğlu 23 Haziran seçimlerinde İBB Başkanı seçilince İBB'deki görevinden ayrılmıştı.

Serenay ÖZEL / İçerik Editörü
serenay@sakinca.com
@OzelSerenay
Ekrem İmamoğlu İBB BİK Rıdvan Duran
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa Valiliğinden kayıp dağcılarla ilgili ‘baton’ açıklaması
Bursa Valiliğinden kayıp dağcılarla ilgili ‘baton’ açıklaması
AİHM’den Osman Kavala kararı
AİHM’den Osman Kavala kararı