Erdoğan’dan partiden ayrılanlara sert eleştiri!

Erdoğan’dan partiden ayrılanlara sert eleştiri!

AKP'nin 18. yıl kutlama töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu kutlu çatının altından ayrılanların hiçbirinin esamesi şimdiye kadar okunmamıştır, şimdiden sonra da okunmayacaktır. AK Parti, ancak kendisi gibi olmaktan çıktığında misyonunu kaybeder. Tıpkı bu çatının altından ayrılanlar gibi milletle irtibatını kaybederek yolunu şaşırdığı gün AK Parti'nin de vadesi dolmuş demektir" dedi.

Erdoğan’dan partiden ayrılanlara sert eleştiri!
Erdoğan’dan partiden ayrılanlara sert eleştiri! SAKINCA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP’nin 18’inci kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında ATO Congresium’da düzenlenen törene katılarak partililere hitap etti. Bundan tam 18 yıl önce 2001 yılı Ağustos ayında AKP’nin kuruluşunu millete ve tüm dünyaya ilan ettiklerini hatırlatan Erdoğan, bugüne kadar AKP’nin tüm kademelerinde görev almış, partiye oy veren herkese şükranlarını sundu, ahirete irtihal edenlere Allah’tan rahmet diledi. Her yıl dönümünün önemli olduğunu ama 18’inci yıl dönümünün ayrıca önemli olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Bu yaş, hukukumuza, bireylerin siyasi, ekonomik ve sosyal alanda rüştlerini ispat edişlerinin ifadesidir. Kadim davamız ile milletimize hizmet aracı gördüğümüz siyasetimiz ve onun yüce çatısı olarak kabul ettiğimiz AK Parti hamdolsun 18 yaşına ulaştı” diye konuştu. 

“Az önce bana şöyle bir mesajı okudular. Hepinizin tanıdığı bir zat. Meğerse bu ara şöyle bir İzmir-İstanbul otobanından gitmiş. O yolların güzelliğini görünce de bize iftihar dualarını, şükranlarını ifade ediyor. 426 kilometre bir yol. Bütün bu yolda elhamdülillah kaza riski adeta yok oluyor. Elinizi kolunuzu sallaya adeta yolculuk yapıyorsunuz. Bir sanatçı da Instagram’dan şöyle bir mesaj attı: ‘Bu yolları yapanlardan Allah razı olsun’ dedi. Fakat CHP’nin bir mensubu, hani o oyların pusulaların üzerine yatan vardı ya, onlar zaten o işten anlar, o da dava açacağını söylüyor. Yetmedi bizimle ilgili de dava açacakmış. Fakat, sanatçı maşallah dimdik ayakta duruyor. ‘Hiç umurumda değil’ diyor. Mesele bu, inanmak. Tabii ki marifet iltifata tabidir. Ben de kendilerine döndüm teşekkür ettim. Ama bunları maalesef herkes anlamıyor, anlamak istemiyor.”

Serenay ÖZEL / İçerik Editörü
serenay@sakinca.com
@OzelSerenay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elazığ depreminde hayatını kaybeden kişi sayısı 6'ya yükseldi
Elazığ depreminde hayatını kaybeden kişi sayısı 6'ya yükseldi
Elazığ’da deprem sonrası bir binada yangın çıktı
Elazığ’da deprem sonrası bir binada yangın çıktı