AK Parti
Giriş Tarihi : 07-11-2019 18:41   Güncelleme : 07-11-2019 18:41

Erdoğan Macaristan’da: "Bazı stratejik ortaklar terör liderleriyle görüşmeler yapıyor"

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün temaslarda bulunmak üzere Macaristan'da... Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile basın mensuplarının karşısına geçen Erdoğan açıklamalarda bulundu. Bağdadi'nin 13 yakınının yakalandığını dile getiren Erdoğan, NATO üyelerinin terör örgütü liderleriyle toplantı yapmasından rahatsızlık duyduğunu söyledi.

Erdoğan Macaristan’da:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban’ın daveti üzerine geldiği Budapeşte’de resmi törenle karşılandı.

Macaristan Başbakanlık Oresmi törende, iki ülkenin milli marşlarının çalınmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tören kıtasını selamladı. Resmi törenin ardından tokalaşarak gazetecilere görüntü veren Erdoğan ve Orban, daha sonra baş başa görüşmeye geçti.

Görüşme öncesinde Viktor Orban, Başbakanlık Ofisi’nin terasından Recep Tayyip Erdoğan’a Tuna Nehri’ni ve Budapeşte’deki bazı simgesel yapıları gösterdi. Basına kapalı gerçekleşen görüşmede Erdoğan’a, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da eşlik etti. Görüşme sonrasında Erdoğan ve Orban, Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi Toplantısı’na katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Macaristan ile örnek bir iş birliğimiz mevcut. Avrupa Birliği’nin son dönemde ülkemize karşı izlediği tutum yapıcı olmaktan uzaktır. Macaristan’ın ülkemizin AB sürecine sağladığı destek kıymetlidir. Barış Pınarı Harekâtı’na verdiği destek için şükranlarımızı ifade ettim” açıklamasını yaptı.

“13 YAKIN ÇEVRESİ ELİMİZDE”
Erdoğan Suriye konusunda, “Güvenli bölge için çalışmalarımızı yapıyoruz, bu mültecilerin kendi evlerine dönmesini sağlamak içindir” dedi. Erdoğan basın toplantısında mülteciler konusunda yeniden “kapıları açarız” ifadesini kullandı. Erdoğan, Avrupa Birliği’nin destek vermemesi durumunda kapıların açılacağını dile getirdi.

Erdoğan, Türkiye’nin Patriot satın alabileceğini dile getirdi. Erdoğan, “Patriot’lar verilmediği için S-400’leri aldık ama ABD Patriot verecekse şartlar uygun olursa alırız” dedi.

 
Serenay ÖZEL / İçerik Editörü
serenay@sakinca.com
@OzelSerenay
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-GAZETE
Uçak seferleri ne zaman başlıyor? Hangi tarihte uçuşlar başlayacak?
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Hükümetin Korona Virüs Salgını yönetimini nasıl buluyorsunuz?
E-Bülten Kayıt