GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-11-2019 13:33   Güncelleme : 15-11-2019 13:33

Bakırköy’de siyanür intiharının sebebi ortaya çıktı

Türkiye güne infial yaratan yeni bir 'siyanürle intihar' olayıyla uyandı. Bakırköy'de anne-baba ve 7 yaşındaki çocuklarının cansız bedeni bulundu. Savcılık intiharın sebebini 'maddi bunalım' olarak açıkladı.

Bakırköy’de siyanür intiharının sebebi ortaya çıktı

İstanbul Bakırköy'deki evlerinde: iş adamı Bahattin Delen ile eşi Zübeyde ve 7 yaşındaki çocukları Ali Delen'in cesetleri bulundu, Polisin ilk değerlendirmesi baba Bahattin Delen'in siyanürle intihar ettiği, eşi ve çocuğunun da kokudan etkilendiği yönündeydi.

Ancak savcılık, "önce eşinin ve çocuğunun zehirlenmesine sebebiyet verdi, ardından intihar etti" tespiti yaptı. Savcılık olayın sebebini ise şöyle açıkladı: Baba Bahattin Delen'in aşırıcı derecede borçlanıp bunalıma girmesi. İşte infial yaratan olaydan detaylar...

Türkiye, Fatih’teki 'Yetişkin Kardeşler' ve Antalya’daki 'Şimşek ailesi'nin siyanürle intihar etmesini konuşup tartışırken benzer bir haber Bakırköy’den geldi.

Osmaniye’deki Çukurova apartmanının bir dairesinde biri çocuk üç kişinin cesedi bulundu. Cesetlerin; baba Bahattin Delen (38) anne Zübeyde Delen (38)  ve 7 yaşındaki çocukları Ali Delen’e ait olduğu öğrenildi. AFAD ekipleri olay yerinde siyanüre rastladı.

Bakırköy Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada olay yerinde siyanüre rastlandığı duyuruldu. Açıklamada şöyle denildi: 15 Kasım 2019 Cuma günü saat 06.45’te 155 Polis İmdat Hattına yapılan İlçemiz Osmaniye Mahallesi Çoban Çeşme Sokakta şüpheli ölüm ihbarı üzerine bahse konu adrese ivedilikle intikal edilmiş, (Z.D), (B.D) ve (A.D) isimli biri çocuk 3 kişinin cansız bedeniyle karşılaşılmıştır. Dairedeki koku nedeniyle AFAD (KBRN) ekipleri sevk edilmiştir. Ekip tarafından yapılan ölçümlerde olay yerindeki kokunun siyanür olduğu tespit edilmiştir.  Konu ile ilgili olay yerinde gerekli önemler alınmış olup, adli ve idari tahkikat başlatılmıştır. Gelişmeler kamuoyu ile paylaşılmaya devam edilecektir. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: Kuyumcukent’te altın ticaretiyle uğraştığı ve bir takım internet siteleri üzerinden kayıtdışı ticari işlemler nedeniyle aşırı derecede borçlandığı... Girdiği bunalımın etkisi ile önce eşinin ve çocuğunun zehirlenmesine sebebiyet verdikten sonra intihar ettiği değerlendirilmiştir.

Eşi farkedince can havliyle dışarı çıkmaya çalışmış: Yapılan araştırmalar sonunda annenin, siyanürden zehirlenmeye başladığı anda can havliyle yardım istemek için daire kapısını açtığı ancak aynı yerde hayatını kaybettiği belirlendi.

Cenazeler Adli Tıp'a kaldırıldı Ekiplerin olay yerindeki çalışmalarının ardından cenazeler içeriden çıkarıldı. Cenazeler otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Bakırköy Belediye Başkanı'ndan açıklama Olay yerine gelerek gazetecilere açıklamalar yapan Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu şöyle konuştu: Hanımefendi kapıdan çıkmaya gayret etmiş. Evden çıkmaya çalışmış, apartmandaki diğer komşular bunu fark etmiş ve polise haber vermişler. Kesin olmamakla birlikte ağır borç batağında olan eş kendisini zehirledi.

AFAD, Bakırköy'de ölen ailenin evindeki incelemelerini tamamladı

 

Bakırköy'de ölen ailenin evinde incelemelerini tamamlayan AFAD ekipleri olay yerinden ayrıldı. İSTAÇ Hijyen ekibinin de eve gelerek incelmelerde bulunduğu görüldü.
Bakırköy Osmaniye Mahallesi Çoban Çeşme Sokakta 5 katlı binanın 3'üncü katındaki dairede 1'i çocuk 3 kişinin cansız bedeni bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri hayatını kaybeden kişilerin Bahattin Delen, eşi Zübeyde Delen ve 6 yaşındaki çocuğu Ali Delen olduğunu belirledi. Evde AFAD'ın yaptığı incelemelerde siyanür tespit edildi. İhbar üzerine sabah saatlerinde eve giren AFAD ekipleri öğle saatlerine kadar çalışmalarını sürdürdü. Evdeki incelemelerini tamamlayan AFAD ekipleri olay yerinden ayrıldı.
Öte yandan, İSTAÇ Hijyen ekibinin de eve gelerek incelmelerde bulundu. Hijyen ekiplerinin incelenmek üzere evden bir kaç parça eşya aldığı görüldü.
Ailenin komşusu Süleyman Ali Şan, "Gayet iyi tanıyorum. 2-3 yıl önce benim arabama vurdu. Ufacık bir kağıt koydu üzerine. Bu devirde böyle bir insan var mı? Her zaman camide görürdüm. Konuşurduk. Çok iyi bir insandı. Ben çocuğa acıyorum. Komşuluğu dört dörtlüktü. Dört dörtlük bir insandı. En son 2-3 gün önce görüştüm" dedi.
Mahallenin bakkalı Mehmet Çevik, "Tanıyordum. Komşumuzdu. arada sırada alışverişe gelirdi. Temiz bir aileydi. Maddi durumu sıkıntılı bir aile değildi. Olayın şokundayız yani. En son 2 gün önce geldi. Kuyumculuk işiyle uğraşıyordu. Maddi durumu iyiydi. Bir oğlu vardı.
Okula yeni başlamıştı" şeklinde konuştu.

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin