MAGAZİN
Giriş Tarihi : 03-12-2019 12:19   Güncelleme : 03-12-2019 12:22

ABD çıplak first leydi Melania Trump kitabıyla sallanıyor

Kitapta Melania’nın Beyaz Saray’daki yaşamına dair ilginç iddialar ortaya atılırken, 2016’da yaşanan “çıplak fotoğraf krizi” hakkında da detaylar ortaya çıktı.

ABD çıplak first leydi Melania Trump kitabıyla sallanıyor

ABD’de 2016 yılında yapılan seçimlerden sadece birkaç ay önce ülkenin çok okunan tabloid gazetesi New York Post, 1996 yılında Melania Trump’ın çekilen çıplak fotoğraflarını manşetlerine taşımıştı. 30 Temmuz 2016’da basılan gazetenin yayınlandığı dönemde Trump’ın seçim sürecinde zor günler geçirdiği ve bu fotoğrafları sızdırarak oylarını artırmaya çalıştığı iddia edilmişti.

Çıplak resimleri kim sızdırdı?
First Lady’nin hayatının anlatıldığı kitapta, “Melania, Donald Trump’ın uzun süre danışmanlığını yapan Roger Stone’un bu fotoğrafları sızdırdığından şüpheleniyor” ifadesi kullanıldı.

O dönemde Donald Trump’ın seçim kampanyasında resmi olarak rol almayan Stone, Trump ile yakın bir ilişkiye sahipti. Fotoğrafların 1996’da New York’ta çekildiği sırada Melania yoğun bir kariyere sahipti. Melania Trump, Paris, Milano ve New York arasında mekik dokurken birçok fotoğraf çekimine ve defileye katılıyordu.

Kitaptaki iddiaların ABD basınında yer almasının ardından Beyaz Saray ve Roger Stone iddiaları yalanladı.

 
Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin