TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 14-01-2020 17:06   Güncelleme : 14-01-2020 17:06

Instagram'a 4 yeni özellik geliyor kullanıcılar çok sevecek

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, 4 adet yeni özellikle kullanıcıların karşısına çıkacak.

Instagram'a 4 yeni özellik geliyor kullanıcılar çok sevecek

Sosyal medya platformu Instagram kullanımı her geçen gün artarken, yenilikler de peş peşe gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Instagram tarafından açıklananlara göre yeni bir takım özellik geleceği belli olmuştu. Çıkan haberlere göre Instagram Boomerang özelliği için 4 yeni efekt yayınlayacak.

Özelliklerle ilgili video ortaya çıktı
2019 yazında Instagram Boomerang için yeni efektlerini ve özelliklerini duyurup, bu özellikleri yalnızca test için bazı kullanıcılara sunmuştu. Bu yeni özelliklerle ilgili bir video ortaya çıktı ve özelliklerin ne olduğu belli oldu.

TikTok'un video konusunda hızlıca ilerlemesinin arkasında kalmak istemeyen Instagram; Boomerang için SloMo, Echo, Duo ve Trimming isimli özellikleri kullanıcılarına sunuyor.

SlowMo isimli özellik, Boomerang hızını yarıya düşürüyor ve yavaşlatılmış bir şekilde oynatıyor.

Echo özelliği, hereket halindeki bir şeyin arka planına yarı saydam bir iz ekliyor ve bu sayede hareket bulanıklığı ortaya çıkarıyor.

Duo, Boomerang'ı hem hızlandırıyor hem de yavaşlatabiliyor. Böylece glitch ve texture isimli efekt etkisi ortaya çıkıyor.

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin