SPOR
Giriş Tarihi : 16-01-2020 13:24   Güncelleme : 16-01-2020 13:24

Fenerbahçe taraftarına çifte müjde.... Comolli dönemi kapandı... Limit problemi çözüldü

Fenerbahçe, Sportif Direktör Damien Comolli'nin istifa ettiğini açıkladı. Fenerbahçe transfer tahtasındaki limit aşımı problemini de çözdü. İşte detaylar...

Fenerbahçe taraftarına çifte müjde.... Comolli dönemi kapandı... Limit problemi çözüldü

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, "12 Haziran 2018 tarihinde kulübümüzde Sportif Direktör olarak göreve başlayan Damien Comolli bugün itibariyle görevinden istifa etmiştir. Görev aldığı dönem boyunca özverili çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür ediyor, gelecek kariyerinde başarılar diliyoruz" denildi.
Fransız futbol adamı, sarı-lacivertli kulüpte göreve başladıktan sonra gerçekleşen transferler nedeniyle camiadan tepkiler almıştı. Son olarak Eintracht Frankfurt'ta forma şansı bulamayan Simon Falette'nin transferi taraftarların eleştirilerine neden olmuştu. Comolli bu transferin ardından yaptığı açıklama ile Başkan Ali Koç'un transfere karar verdiğini ve kararına saygı duyulması gerektiğini belirtmişti.

LİMİT AŞIMI PROBLEMİ DE ÇÖZÜLDÜ

Comolli'nin sözleşmesindeki özel madde sebebiyle, istifa ettiği için Fenerbahçe’ye tam 13 milyon avro nakit tazminat ödeyecek. Böylece Fenerbahçe limit aşımı problemini de çözmüş oldu.

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin