Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-02-2020 22:43   Güncelleme : 11-02-2020 23:02

Corona Virüsü yüzünden Çin devleti yeni bir karar aldı... İnsanlar idam edilecek

Dünyayı etkisi altına alan corona virüsü ile ilgili rakamlar korkutucu düzeye ulaştı. Çin Devlet bugün aldığı bir kararla tüm vatandaşlarını uyardı... Bildiride yer alan idam maddesi durumun ne kadar korkunç olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

Corona Virüsü yüzünden Çin devleti yeni bir karar aldı... İnsanlar idam edilecek

Önemli kaynaklardan alınan bilgiye göre dünya genelinde 43 bin 101 vaka meydana geldi. 1018 kişi corona virüsü yüzünden hayatını kaybetti. 1039 kişi ateşi düşürülüğ nefes alması kolaylaştırılarak tedavi edildi. 

Virüs dünyada hızla yayılıyor. Sadece bugün Tayland'da 32, ABD'de 12, Avustralya'da 15, Singapur'da 45, Malezya'da 18, Kore'de 17, Almanya'da 14 Japonya'da ise 162 kişi corona şüphesi ile karantina altına alındı.

ÇİN DEVLETİNDEN İDAM CEZASI BİLDİRİSİ

Çin devleti bugün yaptığı bildiride Corona Virüsü ile ilgili bilgi saklayan veya saklanmasına aracı olanlara ömür boyu hapis veya idam cezası verileceğini açıkladı. Bu bağlamda virüs kapan ve saklayanlar, tedavi ile ilgili çözüm bulan ve saklayanlar idam cezası alacaklar.

SOKAĞA SADECE İZİN BELGESİ İLE ÇIKILIYOR

Çin'de sokağa çıkmak yasak. Sadece 2 günde bir devletin vermiş olduğu izin belgesi ile dışarı çıkılabiliniyor. Sokaklarda dolaşan askeri personeller izin belgenizi görüp belirli bir saate kadar ihtiyaçlarınızı görmenize izin veriyor. Akşam 6 ile sabah 6 arasında her ne olursa olsun sokakta olanlar cezalandırılıyor.

AŞI BULMA ÇALIŞMALARI İLK OLARAK HAYVANLARDA DENENECEK 

Çin kaynaklarından alınan bilgilere göre mayıs ayında ilk deneyler hayvanlar üzerinde yapılacak. Corona virüsü tedavisi ilk olarak hayvanlar üzerinde test edilecek.

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İstanbul’da Süper Ay
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Bugün Seçim olsa kime oy verirdiniz
E-Bülten Kayıt