GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-02-2020 15:15   Güncelleme : 12-02-2020 15:15

Ekrem İmamoğlu'ndan Erdoğan'a JET YANIT

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, AKP grup toplantısındaki konuşmasında gösterilen “Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si ile FETÖ ilişkisi” videodaki “İmamoğlu’nun danışmanı FETÖ imamı çıktı” başlık bölüm sonrası kıyamet koptu.

Ekrem İmamoğlu'ndan Erdoğan'a JET YANIT

Kameraların karşısına geçen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, isimini vermeden bir bakanı sert sözlerle eleştirdi.

İşte Ekrem İmamoğlu’nun açıklamaları:

– Bahsi geçen vatandaş (Erkan Karaaslan) benim danışmanı değil. Bahsi geçen vatandaşın hizmet ettiği birçok kamu kurumu var, onlarca bakanlık var, MİT var.
– 2012’den beri, AKP döneminde de, ben Beylikdüzü Belediye Başkanı’yken de hizmet eden konumdaydı. Verdiği hizmetlerin hepsi kayıtlı. 2012’den beri Beylikdüzü’ne hizmet eden bir şahıstan bahsediyoruz.
– Böyle makamlar böyle yalan ifadeleri nasıl kullanırlar, çok üzüntü içindeyim.
– Polemik yaratmamak adına bugüne kadar paylaşmadığım bir şeyi ilk kez açıklayacağım. Sayın Cumhurbaşkanı’na soruyorum: 31 Mart seçiminden birkaç gün önce bahsi geçen Erkan Karaaslan’ın avukatını İzmir’e hangi bakanınız davet etti, hem de bilet alarak? Hâlâ kabinenizde bulunan bu bakan, “İmamoğlu’na öncelikle FETÖ, yoksa yolsuzluk suçu at, amacımız onları bitirmek” dedi mi, demedi mi? Bu kumpastan, bugün bu yalan ifadeleri kullanan Sayın Cumhurbaşkanı’ın haberi var mı? Onun onayıyla mı yapıldı, yoksa haberi yok mu?
– Kendisine bir ay önce çok samimi bir mektup yazdım. İstanbul’la ilgili brifing vermek için talebimi ilettim. Ama Hâlâ Cumhurbaşkanlığı makamı üzerinden, ona sunulan yalan bilgilerle kumpas devam ediyor.
– Ben İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tüm samimi ifadelerimi artık geri çekiyorum. Gerek kalmadı.
– Suçladıkları, FETÖ imamı dedikleri şahıs şu an serbest. Mahkemesi görülmüş ve serbest. Böyle bir ifşa olabilir mi?

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin