CHP
Giriş Tarihi : 12-05-2020 18:39   Güncelleme : 12-05-2020 19:03

'Darbe' İddialarına Muhalefetten sert çıkış

FETÖ'nün siyasi ayağı konusunda iktidarla muhalefet arasında yaşanan kavgaya şimdi de "yeni darbe" tartışmaları eklendi. İktidara yakın yayın organları ve köşe yazarları bir süredir ABD kaynaklı bir rapora atıfla yeni darbe iddialarını dile getiriyor. Muhalefet, AKP'nin oy kaybını önlemek için halkta korku yaratmaya çalıştığını savunurken İktidar kanadı ise darbe iddialarının yok sayılamayacağı görüşünde.

'Darbe' İddialarına Muhalefetten sert çıkış

Darbe iddialarına sert tepki gösteren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu söylentiler tamamen yapay bir gündemdir"dedi. Kılıçdaroğlu, "CHP'nin iktidara yakın olduğu dönemlerde hep böyle darbe söylemleri olur'' ifadesini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yeniçağ TV canlı yayınında Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu’nun sorularını yanıtlayarak gündeme dair açıklamalar yaptı.

Kılıçdaroğlu, Uğuroğlu’nun, “Nasıl bir darbe planlıyorsunuz?” sorusuna, “Demokrasiyi getireceğiz bu ülkeye” yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

“TAMAMEN YAPAY GÜNDEM”

"Bizim ordumuz yok milletimiz var. Darbelerin bize getirdiği büyük sıkıntıları biz biliyoruz. CHP'nin ödediği bedelleri de biliyoruz. Bu tamamen yapay bir gündem. Türkiye'yi yönetemiyorlar. Milyonlarca insanımız işsiz. Darbeyi kim yapar? Darbeyi yaparsa Milli Savunma Bakanı yapar. Darbe söz konusuysa alsın Hulusi Akar'ı, başka birini getirsin. Darbeyi engellesin. Size bir şey söyleyeyim CHP ne zaman iktidara yakın olsa bu darbe söylemini çıkarırlar."

AKŞENER’İN ÇAĞRISINA YANIT

"Sayın Akşener'in Memleket Masası çağrısı çok önemlidir. Bir vatanseverlik örneğidir. Bütün siyasi partilerin bir araya gelip ortak çözüm bulması gerekir. Ben bu çağrıyı çok önemli buluyorum."

CHP’Lİ BELEDİYELERİN YARDIMLARININ ENGELLENMESİ

* 5 tane maske dağıtamayan iktidara iktidar mı denir? Koyun olsa bir yere kaçar, maske bu ya. Üretilen maskeyi götürüp vatandaşa dağıtamadılar. Bunlar rantı devşirme konusunda uzmanlar, vatandaşa hizmet götürme konusunda değil.

* Vatandaşa hizmet konusunda belediye başkanlarımızın eline kimse su dökemez. Belediye başkanlarımız tüm engellere rağmen yardımları vatandaşlarımıza ulaştıracaktır.

“ERDOĞAN SARAY’A ÇEKİLDİKTEN SONRA HALKA GÜVENMİYOR”

Erken seçim iddialarına yönelik yorumlarda bulunan Kılıçdaroğlu, CHP'nin her an seçim olabilecek şekilde çalışmalarını sürdüğünü söyledi.

Kılıçdaroğlu, “Kendi iktidarını sürekli kılmak için önündeki bütün engelleri yok etmek kararlı olarak anlıyor Erdoğan siyaseti. Erdoğan Saray’a çekildikten sonra halka güvenmiyor halkın iradesini yeri geldiğinde kendi elemanları aracılığıyla yok edebiliyor. İstanbul seçimleri bunun ispatıdır. Geçmişte CHP genelde sadece eleştirirdi hataları gündeme yetirirdi şimdi biz eleştiriyoruz ve ardından çözümü dile getiriyoruz. Vatandaş sandığa giderken bunu düşünecek” sözlerini kaydetti.

 

Serenay ÖZEL / İçerik Editörü
serenay@sakinca.com
@OzelSerenay
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-GAZETE
Uçak seferleri ne zaman başlıyor? Hangi tarihte uçuşlar başlayacak?
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Hükümetin Korona Virüs Salgını yönetimini nasıl buluyorsunuz?
E-Bülten Kayıt