GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-05-2020 00:38   Güncelleme : 20-05-2020 00:38

Siyasilerden 19 Mayıs ve Kadir Gecesi mesajları

Siyasilerden de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 101. yıl dönümü nedeniyle mesajlar geldi...

Siyasilerden 19 Mayıs ve Kadir Gecesi mesajları

Siyasilerden 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 101. yıl dönümü ve mübarek Kadir Gecesi nedeniyle mesajlar geldi...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “Samsun’da yakılan meşaleyi bugün de aynı kararlılık ve gururla taşıyan siz gençlerimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilerlemesinin, gelişmesinin ve büyümesinin en büyük güvencesisiniz” ifadelerini kullandı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayan Cumhurbaşkanı, şunları söyledi: “19 Mayıs ruhunu anlamanız, benimsemeniz ve sorumluluğunu üstlenmeniz, geleceğimiz için büyük önem taşımaktadır. Sizlerden çok büyük başarılar bekliyor ve sizlere güveniyorum. Üstlendiğiniz büyük sorumluluğun bilinciyle çok çalışacağınıza, Cumhuriyetimize kararlılıkla sahip çıkacağınıza yürekten inanıyorum.” dedi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop: Mayıs’ın milletin cesaret ve kahramanlığıyla, diriliş destanı ve zafere dönüşen bir hamlenin başlangıcı olduğunu söyledi. “19 Mayıs’ı anmak, benzer tehlikeler ve tehditler karşısında aziz milletimizin takınacağı tavrı, yürüyeceği yolu, ödeyeceği ve ödeteceği bedeli dosta düşmana ilan etmektir.” dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: 19 Mayıs’ı “en karanlık gecede dahi yanan umut ışığı” olarak tanımladı. Kılıçdaroğlu, mesajında şunları söyledi: “101 yıl önce parlayan bu ateş, bugün dahi güzel ülkemizin geleceğini aydınlatmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir ülkedir. Aklın ve bilimin ışığında, güçlü bir toplumsal dayanışma ile üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur. Dolayısıyla, bu ülkenin evlatlarının, hiçbir zaman umutsuz olmaya hakkı yoktur” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: 19 Mayıs dolayısıyla Twitter hesabından Atatürk’ün Samsun’a çıkışını anlatan bir animasyon paylaştı.

Akşener, paylaşıma şu notu düştü: “Hüznümüz de bir, sevincimiz de bir…Dünümüz de bir, yarınımız da bir… Birlikte atıyor yüreklerimiz… Çünkü, AYNI GEMİDEYİZ. 19Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı: 19 Mayıs bir ulusun ‘artık yeter’ demesi, emperyalizme karşı ayağa kalkışı, büyük bir devrimin ayak sesleridir! Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, Anadolu’ya yeniden hayat verişinin 101. yılında saygıyla anıyoruz.  19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan: "19 Mayıs 1919 Ulusal kurtuluşun ilk adımıdır. O günkü kadar inançlı, genç ve umut doluyuz. Ve diyoruz ki; "bana bir şimşek çak yolumu aydınlatacak Gazi'nin gözlerinden mavi bir şimşek kuva-yı milliye mavisi aynı emaneti taşımaktayım 'hürriyet ve istiklal benim karakterimdir'"

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: “İnanıyorum ki bu ülke idealist, vatansever, değerlerine sahip çıkan gençlerin omuzlarında yükselecek, yeniden büyük Türkiye ideali böylece hayat bulacaktır” ifadesini kullandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesaj yayımlayan Karamollaoğlu, Kurtuluş Savaşı’nın büyük dersler barındıran, tarihin eşsiz sayfalarından birisi olduğunu belirterek, en zor günlerde milletin azim ve kararlılığı sayesinde Türkiye’nin işgalden kurtarıldığını vurguladı.

“Umutların bitti zannedildiği bir noktada, şartların getirdiği her türlü zorluğa rağmen inanmış insanların istiklal uğrunda ölmeyi göze aldıkları”nı belirten Karamollaoğlu, bu işaret fişeğinin 19 Mayıs’ta ateşlendiğini ifade etti.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu: 19 Mayıs paylaşmında “Gelecek hepimizin olacak” mesajını verdi.

Davutoğlu, “Mayıs 19’da Mustafa Kemal Atatürk’ün attığı adım umudu oldu, bütün mazlumların. Zulme, sürgüne, işgale direnişin sembolü oldu 19 Mayıs. Anadolu, İstiklal mücadelesiyle mazlumlara rehber oldu. Şimdi mayıs umuduyla yürüyoruz Geleceğe. Az kaldı Gelecek hepimizin olacak” ifadelerini kullandı.

Demokrasi ve Atılım Partisi: (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, Twitter hesabından paylaştığı 19 Mayıs mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Bağımsızlığımıza giden yolda, 19 Mayıs 1919’da attığı ilk adımla bize öncülük eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kahraman silah arkadaşlarını minnetle anıyor, gençlerimizin ve tüm milletimizin Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP): Genel Başkan Devlet Bahçeli mesajında, “19 Mayıs, zalim kuvvet yıkıp geçen, millet ve vatan sevdasının şeref timsalidir” ifadesine yer verdi. Bahçeli’nin mesajında şu ifadeler yer aldı:

“Türkiye’nin üzerinde kirli oyun kurup işbirlikçi figüranları sahneye süren, kindar ve kifayetsiz muhterislerle senaryo hazırlayıp her fırsatta servis eden iç ve dış mahfillere en uyarıcı cevap, 19 Mayıs 1919’un zamanlar üstü mesajında saklıdır”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu: "19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. Nice 101 yıllara... 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'mızı bu gece 21.05'de Boğaz'daki ışık ve havai fişek gösterisi ile kutluyoruz. Tüm gösteriyi sosyal medya hesaplarımızdan canlı olarak izleyerek bu coşkuya ortak olabilirsiniz."dedi. Kadir Gecesi için de mesaj yamımalyan İmamoğlu "Kadir Gecesi'nde, ihtiyaç sahibi ailelerin faturalarının ödendiği Askıda Fatura kampanyamızda ödenen fatura 135 bini, miktar da 18 milyonu buldu. Kampanya devam ediyor. Bu hayırlı gecede bu anlamlı hayra katkıda bulunan herkese şükranlarımızı sunuyoruz." sözlerini ekledi.

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu: “Türk gençliği Ebedi ve Eşsiz liderimiz #MustafaKemalAtatürk’ün her zaman izinde olacaktır.” Bu günler geçecek biz yine Bakırköyümüzde bayramlarımızı coşkuyla kutlayacağız. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun." dedi. Bakırköy'de düzenlenen tören hakkında da bilgi veren Kerimoğlu "Özgürlük Meydanı’nda İlçe Kaymakamımız Sayın Nazmi Günlü,Muhtarlarımız ve Siyasi Parti Temsicilerinin katılımı ile Atamıza Çelenk sunduk." dedi.  Kadir Gecesi için de ayrıca bir mesaj yayımlayan başkan Dr. Bülent Kerimoğlu "Gecesi Kalbinizden geçen dileklerin ve duaların geri çevrilmediği Kadir Gecesi’nde, ülkemize sağlık, barış ve huzur dolu bir gelecek dilerim. Kadir Geceniz Mübarek Olsun." dedi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi: "Cumhuriyetimizin ruhuna yakışır şekilde balkon ve pencerelerimizde İstiklal Marşımızı tek yürek hep bir ağızdan söyledik. Görüyorum ki #19Mayıs'ta evlerimizde olmamız kutlamalarımıza engel değil. Sevgiyle bakan bir çift göz, balkon ve pencerelerden alkış tutan o eller bizlere umudu aşılıyor. #19Mayıs'ın 101'nci yılında bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve şehitlerimizi saygıyla anıyorum." dedi Kadir Gecesi için de mesaj yayımlayan İlgezdi, "Bin aydan daha hayırlı olan mübarek #KadirGecesi’ni kutlarım. Geçirdiğimiz bu zor günlerde tüm dünyaya sağlık ve huzur getirmesini dilerim." dedi.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu: "Tüm Türkiye’de olduğu gibi biz de Kırklareli’nde balkonda saat 19:19’da önce Atatürk’ün sesinden Gençliğe Hitabe’yi dinledik, sonra İstiklal Marşı’mızı söyledik! 1919'dan beri aynı vapurdayız. Senin rotanda, senin emrinde! 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun!" dedi. Kesimoğlu Kadir Gecesi için sosyal medya hesabından bir kart paylaştı.

Bodrum Beldiye Başkanı Ahmet Aras: Ekrana yansıtılmış muhteşem bir ATATÜRK posteri ile "Kalbi Cumhuriyet aşkıyla atanlar" mesajı veren başkan ARAS, "Selam olsun direniş ateşini yakanlara, ulusun Kurtuluş mücadelesi için o ilk cesur adımı atanlara... 101 yıldır aynı coşku ve inançla izindeyiz Ata'm" sözlerini ekledi. Kadir Gecesi için de mesaj yayımlayan Aras, "Ramazan ayının sonlarına yaklaştığımız şu günlerde, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'nin tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum." dedi.

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı: "Bugün evlere sıkışmış hayatlarımızda, ümidimiz gençlerse eğer, o gün senin attığın adım sayesinde Atam. Kadıköy’ün Cumhuriyet’e bağlılığı asla değişmeyecek ve İstiklal Marşımızı her duyduğumuzda tek yürek olacağız. Bir kez daha teşekkürler Kadıköy, yan yana olamasak da bu büyük sevgiyi evlerinizden sokaklara taşırdığınız için.Sevgimiz, heyecanımız, umudumuz ilelebet sürecek. Balkonlarından, pencerelerinden bizi yalnız bırakmayan komşularımıza teşekkür ederiz. Ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlarız.

 

Serenay ÖZEL / İçerik Editörü
serenay@sakinca.com
@OzelSerenay
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Trabzonspor2653
 • 2Başakşehir FK2653
 • 3Galatasaray2650
 • 4Sivasspor2649
 • 5Beşiktaş2644
 • 6Alanyaspor2643
 • 7Fenerbahçe2640
 • 8Göztepe2637
 • 9Gaziantep FK2632
 • 10Denizlispor2631
 • 11Antalyaspor2630
 • 12Gençlerbirliği2628
 • 13Kasımpaşa2626
 • 14Konyaspor2626
 • 15Yeni Malatyaspor2625
 • 16Çaykur Rizespor2625
 • 17MKE Ankaragücü2623
 • 18Kayserispor2622
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-GAZETE
Uçak seferleri ne zaman başlıyor? Hangi tarihte uçuşlar başlayacak?
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Hükümetin Korona Virüs Salgını yönetimini nasıl buluyorsunuz?
E-Bülten Kayıt