GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-05-2020 23:45   Güncelleme : 21-05-2020 23:45

Artık zorunlu hale geldi... Maske takmayan ceza yiyecek

Zonguldak Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan kararla, yarından itibaren kentte maske takmak zorunlu hale getirildi. Maskesiz sokağa çıkanlara ise 392 TL idari para cezası uygulanacağı açıklandı.

Artık zorunlu hale geldi... Maske takmayan ceza yiyecek

Zonguldak Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan kararla, yarından itibaren sokağa çıkarken maske takmak zorunluluğu getirildiği açıklandı. Yaklaşık 220 bin nüfusu olan kentte ilçeler arası geçişlerde uygulanan denetimlerin ise 27 Mayıs gece yarısından sonra kaldırılacağı açıklandı.

MASKE TAKMAYANA 392 TL CEZA

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan kararla kentte maskesiz dolaşımın yasaklandığı açıklandı. Maske takmayanlara 392 TL idari para cezası uygulanacağı belirtilen kararda şu ifadelere yer verildi;

“Kamu kurumlarında, toplu çalışma alanlarında, alışveriş mekanlarında, pazar yerlerinde, ibadet yerlerinde, toplu taşıma araçlarında, il-ilçe-belde ve büyük köylerin merkez ve ana caddelerinde ayrıca toplu bulunulan her yerde usulüne uygun maske takmak zorunludur. Maske takmayanlar ile ilgili Kabahatler Kanuna göre 392 TL idari para cezası uygulanmasına karar verilmiştir.”

Erdem TALAYHAN / İçerik Editörü
erdem@sakinca.com
@sakinca_dunya
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-GAZETE
Uçak seferleri ne zaman başlıyor? Hangi tarihte uçuşlar başlayacak?
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Hükümetin Korona Virüs Salgını yönetimini nasıl buluyorsunuz?
E-Bülten Kayıt