CHP
Giriş Tarihi : 04-06-2020 16:21   Güncelleme : 04-06-2020 16:31

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'den Enis Berberoğlu açıklaması

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, HDP Diyarbakır Milletvekili Leyla Güven ve Musa Farisoğulları’nun milletvekillikleri düşürüldü. CHP kanadından eleştiriler arka arkaya gelmeye başladı. CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan sonra bir tepki de CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'den geldi.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'den Enis Berberoğlu açıklaması

TBMM Genel Kurulu’nda üç milletvekiline ait Başkanlık fezlekeleri okundu. Üç milletvekilinin milletvekilleri düştü.
CHP ve HDP milletvekilleri sıralara vurdular ve "Direne direne kazanacağız", "Faşizme karşı omuz omuza" şeklinde slogan attı.

CHP kanadından eleştiriler arka arkaya gelmeye başladı. CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan sonra bir tepki de CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'den geldi.

Tekin sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Değerli yol arkadaşım Sn. Enis Berberoğlu'nun milletvekilliği Anayasa Mahkemesi'nin inceleme süreci devam etmesine rağmen düşürüldü. Bu demokrasiye karşı açık bir Saray darbesi, milli iradeye ve hukukun üstünlüğüne yönelik ağır bir saldırıdır. Sandıkla gelen sandıkla gider diyenler kayyumlarla, kumpas davalarla, partizan yargıyla milli iradeye saldırmaya, demokratik rejimin nefesini kısmaya devam ediyor. Ne yapsalar boş. Demokrasi mücadelesi kazanacak, Türkiye kazanacak." dedi.

Erdem TALAYHAN / İçerik Editörü
erdem@sakinca.com
@sakinca_dunya