SİYASET
Giriş Tarihi : 31-07-2020 16:43   Güncelleme : 31-07-2020 16:43

Hangi lider kiminle bayramlaştı? Liderler Kurban bayramını nerede geçirdi? Liderler bayramda ne mesaj verdi?

Liderler Kurban Bayramı'nda karşılıklı olarak telefon tebriğinde bulundu.

Hangi lider kiminle bayramlaştı? Liderler Kurban bayramını nerede geçirdi? Liderler bayramda ne mesaj verdi?

Ankara'da her bayramın ikinci gününde, partiler arası bayramlaşma trafiği yaşanır. Ancak virüs salgını, o törenlerin formatını da değiştirdi. Bu yıl partiler arası bayramlaşma video konferans yöntemiyle yapılacak. 

Partilerin geleneksel bayramlaşma görüşmeleri bu yıl korona virüs nedeniyle telefon ve video konferans yöntemiyle yapılacak.

Siyasilerden Kurban Bayramı mesajları sosyal medya aracılığı ile geldi. İşte o mesajlar..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: İslam aleminin ve milletimizin Kurban Bayramı’nı gönülden tebrik ediyorum. Bayramımız mübarek olsun.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Bereketin, birlikteliğin, yardımlaşma ve dayanışmanın günü olan mübarek Kurban Bayramı'nı tüm dünya olarak COVID-19 pandemisi, Türkiye özelinde ise derin bir ekonomik ve siyasal buhran içerisinde karşılıyoruz. Ama umutsuzluğa kapılmayacağız. Her sorunumuzu akılla, bilgiyle, birikimle, deneyimle çözeceğiz. Güzel ülkemizin huzura, birlikteliğe, berekete ve yardımlaşmaya ihtiyacı var. Bunu hep beraber gerçekleştireceğiz. Yoksula, yolda kalmışa hakkını verip israftan kaçınacağız. Hiç kimseyi kimliği, inancı ve yaşam tarzı dolayısıyla ötekileştirmeyeceğiz. Bu duygularla, salgın hastalıkla mücadelenin ön safında yer alarak şehit düşen sağlık personelimize, terörle mücadelede şehit düşen güvenlik güçlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Yurttaşlarımızın bu zor dönemde güzel bir bayram geçirmesi en büyük dileğimdir. Kurban Bayramı'nız kutlu olsun.


İYİ PARTİ lideri Meral Akşener: Her günümüz bayram sofraları gibi mutluluk, bolluk ve bereket içinde olsun. Hayallerini kurduğumuz güzel bir gelecek için, Türkiye için, Kurban Bayramımız kutlu olsun!


Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu: Hep beraber idrak edeceğimiz bu mübarek bayram günlerinin, ülkemizin her bir ferdi ile birlikte tüm İslam âlemine ve insanlığa sağlık, huzur, barış ve hayırlar getirmesini Cenâb-ı Allah'tan niyaz ediyor; sizlerin ve ailenizin #KurbanBayramı'nı tebrik ediyorum.


Resim

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı: Bir arada, sevgi dolu, huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle... Kurban Bayramınız Kutlu Olsun


Resim

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu: Kurban Bayramımız Mübarek Olsun, milletimize, ülkemize, İslam alemine hayırlar getirsin. Sosyal mesafeye dikkat ederek bayramlaşalım. #KurbanBayramı'nı bir muhasebe dönemi olarak geçirelim. Pandemiyle mücadele yürütür gibi ahlaki yozlaşmaya karşı da mücadele verelim.


Resim

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: Sevginin, saygının, barış ve refahın ülkemizde daim olduğu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Kurban Bayramımız kutlu olsun.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu: Kurban Bayramı İstanbul’umuza, Türkiye’mize ve tüm İslam alemine mübarek olsun.


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: Bayramlar kalplerimizdeki huzur, yüzlerimizdeki tebessümdür. Birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin adıdır. Kurban Bayramı'nızı en içten duygularımla kutluyor, sevdiklerinizle birlikte nice sağlıklı bayramlar geçirmenizi diliyorum.


Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu: Kırgınlıkların ve dargınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği, hoşgörünün, barışın egemen olduğu bir Kurban Bayramı dilerim.


Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu: Kucak dolusu sevgilerle, sağlık, huzur ve mutluluk içinde kutlayacağımız nice bayramlar dilerim.


Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras: #KurbanBayramı'nın ülkemize ve insanlığa sağlık, huzur ve umut getirmesini diliyorum. Hep birlikte sağlıkla yaşayacağımız, Bodrum tadında nice bayramlarımız olsun.


Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı: Birlik içinde, paylaşarak güzel bir bayram geçirmemiz dileğiyle Kurban Bayramımız kutlu olsun.


 

Serenay ÖZEL / İçerik Editörü
serenay@sakinca.com
@OzelSerenay