GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-08-2020 17:38   Güncelleme : 29-08-2020 17:53

Mehmet Şehirli yazdı: İktidar Anıtkabir’e gitmemek için bahaneler uyduruyor

İçişleri Bakanlığı'nın 81 ilin valiliğine gönderdiği genelge ile 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerine corona virüsü salgını gerekçesiyle kısıtlama getirildiğinin bildirilmesi, toplumda büyük tepkilere neden oldu. Usta gazeteci Mehmet Şehirli AKP iktidarının çeşitli bahaneleri öne sunarak iptal ettiği 13 bayramın nedenini mercek altına aldı

Mehmet Şehirli yazdı: İktidar Anıtkabir’e gitmemek için bahaneler uyduruyor

Malûmunuz iktidar “30 Ağustos” için “sınırlı kutlama” yapılacak diye açıklama yaptı. AKP iktidara geldiği günden bu güne kadar Atatürk’ün millete hediye ettiği bayramları kutlamada sicili bir hayli bozuk. Bugüne kadar çeşitli bahanelerle 13 bayramı iptal ettiler. 
İktidar Anıtkabir’e gitmemek için o günün şartlarına göre bahaneler uydurdu. 
Son olarak 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı pandemiyi gerekçe edip kutlamama kararı aldılar. 
Oysa ki bu iktidar bir ay önce Ayasofya Camii'nin açılışında hiç bir kısıtlama yapmadı. Ben Ayosofya’nın açılmasını onaylıyorum. Fakat siyasi bir şov olarak bunun yapılmasına karşıyım. O günden sonra da ülkemizde pandemi daha da artmış görülüyor. 
AKP hükümeti 5 kez 30 Ağustos Zafer Bayramı, 4 kez 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, ikişer kez de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına engel oldu. 
Bu bayramlar akıl almaz bahanelerle ülkemizde kutlanmadı. Bakın bu bayramların yapılmama sebepleri ise şöyle...

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ