GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-09-2020 14:20   Güncelleme : 12-09-2020 14:20

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'tan SAKINCA'ya özel açıklamalar

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras "Çok büyük projelere imza atıyoruz. Pandemi dönemi boyunca hız kesmeden hem beklemede olan projeleri hem de yeni olan bir çok projeyi devreye soktuk. Bodrum'a çok büyük yenilikler katan projeleri önümüzdeki süreçte devreye sokuyoruz." dedi. Başkan Aras Bodrum halkına da müjde vererek "Önümüzdeki Salı günü Kültür ve Turizm Bakanlığı Bodrum İlçesi İçmeler, Torba, Yalı, Kızılağaç, Çiftlik Bölgesi Altyapı Yapım İşleri ve İşletme Protokolü imzalanacak" dedi. İşte Başkan Aras'ın SAKINCA.COM'a özel açıklamaları...

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'tan SAKINCA'ya özel açıklamalar

SAKINCA.COM'a özel açıklamalarda bulunan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum halkına müjde üstüne müjde verdi. Pandemi boyunca tüm ekibiyle projeler üstünde çalışan Ahmet Aras, Sakinca.com Genel Yayın Yönetmeni Rahmi Şehirlioğlu'nun sorularını yanıtladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Bodrum İlçesi İçmeler, Torba, Yalı, Kızılağaç, Çiftlik Bölgesi Altyapı Yapım İşleri ve İşletme Protokolü imzalanacağını duyuran Aras, "Salı günü  Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ile birlikte Ankara'ya gidiyoruz. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile alt yapı protokolü imzalayacağız." dedi.

Alt yapı projesinin Bodrum'a katkısı nasıl olacak?

"Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinin başında gelen Bodrum’un alt yapı sorunlarını çözüme kavuşturmak için Bodrum tarihinin en büyük altyapı yatırım hamlesini başlatıyoruz. Bu projeye çok büyük önem veriyorum. Bu proje Bodrum'a büyük bir katkı sağlayacak. Bir çok projemizi devreye sokuyoruz. Pandemi döneminde durmadan çalıştık. Ekibimiz rafta bekleyen projeleri de masaya döktü. Bir çok yeni projemiz var. Hepsini önümüzdeki dönemlerde devreye sokuyoruz. Bu güzellikleri koruyarak geleceğe taşımak, alt ve üst yapıları ile örnek bir şehir oluşturumak için elimizden geleni yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz" 

Dünya Bankası’ndan sağlanan kredi ile Turgutreis’e 160 Milyon TL yatırımla 160 km kanalizasyon, 110 Milyon TL yatırımla Bodrum’un en büyük tesisi olacak Turgutreis Arıtma Tesisi, 85 Milyon TL yatırımla Gümbet-Gümüşlük Arıtma modernizasyonu olmak üzere 350 milyon liralık yatırımlar Bodrum’da ardı ardına hayata geçecek.

Son yatırımlar ile Bodrum ilçesinde yüzde 46’ya hitap eden kanalizasyon ve arıtma tesisleri nüfusun yüzde 91’ine hizmet eder hale gelecek.

Kovid-19 denetimleri nasıl gerçekleşiyor? Bu süreçte bakım onarım ve dezenfekte işlemleri nasıl gerçekleşiyor?

"Bölgemizin sorunları ve Bodrum’un sorunları malum. 16 aydır tüm bu sorunların tespiti ve çözüm yollarıyla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Salgın dolayısıyla birçok projeyi de durdurmuştuk fakat bunları tekrar başlatma kararı aldık. Öncelikle bölgelerin acil ihtiyaçlarına ağırlık verdik. Bölgenin su, kanalizasyon ve elektrik işleri tamamlandıysa orada üst yapı ve peyzaj çalışmaları gerçekleştirdik. Bunun dışında hayatımızı zorlaştıran kent kalabalığı ve trafikle ilgili bizim yetkimizde olan alanlarla çalışmalar yaptık. Yaptığımız çalışmalarla bölgesel olarak sorunları çözmeye çalıştık ve çalışıyoruz"

"Kovid salgını nedeniyle ortak kullanım alanları gün boyunca dezenfekte ediliyor. Bu süreçte halkımızı bilgilendirmeyi ve uyarılarda bulunmaya devam ediyoruz. Kontrollü sosyal hayatın gerekliliği olan maske-mesafe ve temizlik kuralları konusunda hassas davranan belediyemiz, yeni kurallar ile ilgili denetimlerini sıklıkla sürdürüyor.

Sağlık İçin Hepimiz İçin mottosu ile denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda Bodrum Kaymakamlığı Kovid-19 denetim kurulu ekibi Bodrum genelinde, mahalle muhtarlarının da katılımıyla başta yeme içme hizmeti veren işletmeler olmak üzere genel denetim gerçekleştiriliyor. Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Turizm Danışma Müdürlüğü ekipleri ile Bodrum Esnaf Sanatkarlar Odası ve Bodrum Ticaret Odası’ndan temsilcilerin katıldığı denetimlerimizi sürdürüyor ve işletme sahiplerine koronavirüs salgını kapsamında alınması gereken önlemler ve uyulması gereken kurallar konusunda uyarılarda bulunuyoruz"

"Bodrum sadece Türkiye'nin değil  tüm dünya tarafından bilinen ve gözde olan yerlerden birisi. Bu süreç içerisinde halkımızı sürekli olarak bilgilendiriyor ve kovid salgınından korunması adına bilinçlendiriyoruz. Bodrum Belediyesi koronavirüs tedbirleri kapsamıdna hem hijyen ortamını sağlamak adına gerkli bakım, onarım ve dezenfekte işlemlerini her gün ara vermeden yapyıyor."

"Çocuklarımızın mutluluğu için çalışıyoruz. Oyun grubundan park, bahçe, bank ve zeminlere, peyzajından ışıklandırmasına kadar yenileyerek,en güzel şekilde hazırlıyoruz. Bodrum Belediyesince, Müsgebi, Mumcular, Göltürkbükü ve Turgutreis Mahalleleri başta olmak üzere beş bölgede yeni yapılacak spor ve park alanlarının olduğu bildirilirken, Göltürkbükü ve Turgutreis Mahallerine iki adet yeni basketbol sahası kazandırmak için çalışmalara başladı. Bodrum Yarımadası genelinde yapılan tespitler ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda yapılan çalışmalar 25 Kasım 2020 tarihinde tamamlanacak."

"Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekiplerince 14 Ağustos 2020 tarihinde başlayan ve 100 gün içerisinde tamamlanacak olan çalışmalar kapsamında; Cevat Şakir Mahallesi’ndeki basketbol sahasının tel örgü ve zemin akrilik boyama işleri, Bitez, Kumbahçe ve Yeniköy Mahallelerinde bulunan basketbol sahalarının zemin yenileme işlemleri, yine Cevat Şakir Mahallesi Seyhan Sokak basketbol sahası tel örgü ve zemin akrilik boya işi, Bitez Mahallesi 1572 Sokak parkı basketbol sahası, Yeniköy Mahallesi basketbol sahası ile Kumbahçe Mahallesi Örsan Öymen Parkı basketbol sahasının zemin yenileme işleri tamamlanırken, Gümüşlük Damla Parkı’nın fitness aletleri ile Torba Ali Haydar Ersoy Parkı oyun grubu yenilendi.