DİĞER
Giriş Tarihi : 14-09-2020 11:23   Güncelleme : 14-09-2020 11:23

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan 'Doğu Akdeniz' mesajı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Doğu Akdeniz'de sorunların barışçıl yollardan çözümünün mümkün olduğunu belirterek "Türkiye’nin kimsenin toprağında gözü yoktur. Ama hiç kimseye de hakkını ve hukukunu yedirtmeme kararlılığındadır" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan 'Doğu Akdeniz' mesajı

"Doğu Akdeniz'de sorunların barışçıl yollardan çözümü mümkündür. Hakkaniyet esasına dayalı, kapsayıcı ve rasyonel yaklaşımlar yapıcı katkı sunacaktır" açıklaması yapan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dirayetli liderliğinde hem sahada hem de masada güçlü bir aktör olarak hak ve menfaatlerini her zaman koruyacağını ifade etti.

"Hiç kimseye hakkımızı yedirtmeyeceğiz"

Kalın, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Yunanistan ve AB ülkeleri diplomasiye tanınan şansı heba etmemeli, mütekabil adımlar atmalıdır. Doğu Akdeniz’de sorunların barışçıl yollardan çözümü mümkündür. Hakkaniyet esasına dayalı, kapsayıcı ve rasyonel yaklaşımlar yapıcı katkı sunacaktır. Türkiye’nin kimsenin toprağında gözü yoktur. Ama hiç kimseye de hakkını ve hukukunu yedirtmeme kararlılığındadır" diye yazdı.

Erdem TALAYHAN / İçerik Editörü
erdem@sakinca.com
@sakinca_dunya