GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-09-2020 23:07   Güncelleme : 15-09-2020 23:07

Sözde Uşşaki Şeyhi Fatih Nurullah müridlerine AKP'ye oy verin demiş

Kamuoyunu sarsan Fatih Nurullah skandalı tüm ülkeyi etkisi altına almış ve iktidar-cemaat ilişkileri yeniden tartışılmaya başlanmıştı. 12 yaşındaki Y.U'nun babası F.U öyle bir açıklama yaptı ki o açıklama gündemi yeniden sarsacak

Sözde Uşşaki Şeyhi Fatih Nurullah müridlerine AKP'ye oy verin demiş

Sözde Uşşaki Tarikatı lideri Fatih Nurullah'ın taciz skandalı tüm Türkiye'nin gündemine oturdu. 12 yaşında Y.'nin babası F.U öyle bir açıklama yaptı ki iktidar-cemaat ilişkişleri yeniden sorgulanacak boyuta geldi.

ODATV'nin çıkarmış olduğu skandal cinsel taciz olayı sonrası olay kamuoyunu derinden etkiledi. Ses kayıtlarının internet ortamına düşmesi ile tüm ülke bu feci olaydan haberdar oldu. Günler sonra ilk defa televizyona çıkan baba F.U HALK TV'ye katılarak olayın gidişatı hakkında bilgiler verdi.

"MİLYONLAR TEKLİF ETTİLER"

"Bu tarikatın 500 Milyon TL mal varlığı var. Bu paranın nerden nasıl geldiğini bilmiyorum. Benim bu skandalı ortaya çıkarmamam için önce 70 Bin TL daha sonra da 5 milyon TL teklif ettiler. Bunun gibi bir çok tarikat var. Beni din ile beynimi yıkadılar. Böyle bir şey olacağını bilsem neden gireyim"

"JANDARMA OLAYLARA SESSİZ KALDI"

"Olayı öğrendiğimde eşimle beraber Fatih Nurullah'ın yerine gitmeye karar verdik. Eşim sinirli oldığum ve kötü bir şey yaparım korkusuyla Jandarmaya da haber verdi. Biz gittiğimizde Jandarma oradaydı. Ses kayıtlarını Fatih Nurullah'a dinlettiğimde  Jandarma da oradaydı. Orada bulunan müridler hemen bana saldırdı ve telefonum o sırada yere düştü. Şans eseri telefonumu kurtardım. Eğer o telefona bir şey olsaydı, ya da telefonu alamasaydım bugün bu olayı kimseye ispat edemezdim. O sırada telefona bir şey olduğunu düşünerek Jandarmaya ses kayıtlarını dinlediniz şahit olur musunuz dedim. Jandarma bana biz şahit olamayız dedi"

"FATİH NURULLAH BİZE AKP'YE OY VERMEMİZİ İSTEDİ"

"Cemaat içinde AKP'ye oy vermemiz konusunda direktifler alıyorduk. Bize seçim öncesi AKP'ye oy vermemiz konusunda bilgi veriyorlardı.

 

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin