TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 16-09-2020 00:23   Güncelleme : 16-09-2020 00:23

Apple yeni bombasını patlattı! Apple Watch 6 Türkiye fiyatı ne kadar?

Apple, uzun bir aradan sonra bu akşam büyük bir etkinlik düzenledi. 'Time Flies' başlıklı etkinlikte kandaki oksijeni ölçen Watch 6 tanıldı.

Apple yeni bombasını patlattı! Apple Watch 6 Türkiye fiyatı ne kadar?

Apple, yeni ürünlerini tanıttı; Türkiye fiyatları dahi belli oldu.

Tanıtılan ilk ürün ise Apple Watch 6 Serisi oldu. Kandaki oksijen değerini de ölçebilecek olan saat, Apple Watch serisinde bir ilki başarıyor. Apple Watch Series 6'da Apple'ın geliştirdiği S6 işlemci yer alıyor.

Bu işlemci iPhone 11 serisinde bulunan Apple A13 Bionic'i temel alıyor.

S6 işlemcinin enerji verimliliği yüksek tasarımı sayesinde sürekli açık ekran daha iyi şekilde çalışacak.

Apple Watch 6 serisinin dikkat çeken yönlerinden biri de kordonları olacak. Yeni bir kordon tipi tanıtıldı: Solo Loop. Tokasız gelen bu kordon farklı renk ve malzeme seçenekleriyle gelecek.

iPhone Red sürümlerinde olduğu gibi Apple Watch Series 6 ile birlikte Product (RED) seçeneği de geliyor. Kırmızı saatler geliyor. Apple Watch Series 6 (GPS), 3.799 TL başlangıç fiyatıyla satışa çıkıyor.

Family Setup isimli yeni bir özellik geliyor. Çocuğunuzun iPhone'u yoksa, fakat Apple Watch'u varsa, saatini kendi iPhone'unuzla kontrol edebiliyorsunuz. Çocuğunuzun takibini de saat üzerinden yapabilmek mümkün.

Family Setup özelliğini her Apple Watch 6'da kullanmak mümkün olmayacak. Bu özellik için LTE özellikli Apple Watch gerekiyor. Ülkemizde LTE özellikli Apple Watch satışı henüz yok.

Bir diğer akıllı saat ise Apple Watch SE oldu. Apple Watch 6 Serisi'ndeki birçok sensör bu üründe de var. Aynı zamanda düşme algılama gibi özellikler de mevcut. Ürün, Apple Watch 6'ya göre daha düşük fiyatlı olacak. Ürünün GPS'li modelinin başlangıç fiyatı 2.699 TL oldu.

Apple Watch 6 Serisi ve Watch SE tanıtıldı; peki eski saatler ne olacak? Apple Watch 3 dahil yeni çıkan akıllı saatler desteklenmeye devam edecek. Yani Apple Watch 3 satışı da sürecek.

Apple'dan yapılan açıklamaya göre; yeni nesil iPad'de bulunan A12 işlemci dünyanın en çok satış yapan Windows'lu bilgisayarlarına göre 2 kat, Android tabletlerine göre 3 kat, Chromebook'tan da 6 kat daha hızlı.

Erdem TALAYHAN / İçerik Editörü
erdem@sakinca.com
@sakinca_dunya