YAŞAM
Giriş Tarihi : 13-10-2020 12:49   Güncelleme : 13-10-2020 12:49

Sahte içki faciası ülkenin 4 bir yanını sardı... Toplam 8 şehirde hayatı kaybedenlerin sayısı 44'e yükseldi

Geçen cuma günü Kırıkkale'de başlayan sahte içki faciasında kayıplar hızla artıyor.

Sahte içki faciası ülkenin 4 bir yanını sardı... Toplam 8 şehirde hayatı kaybedenlerin sayısı 44'e yükseldi

Sekiz şehirde hayatını kaybedenlerin sayısı 44'e yükseldi. En çok ölüm 18 kişinin hayatını kaybettiği İzmir'de yaşandı. Dün bir kişinin can verdiği İstanbul'da ölü sayısı yediye yükseldi. Şimdiye kadar Kırıkkale'de yedi, Mersin'de altı, Muğla ve Aydın'da ikişer, Trabzon ve Zonguldak'ta birer kişi sahte içki yüzünden öldü.

Kırıkkale‘de yedi, İzmir‘de 18 kişinin sahte içki tüketiminden ölmesinden sonra altı kentten daha zehirlenme haberleri geldi. Mersin‘de altı, İstanbul‘da yedi, Muğla‘da iki, Aydın‘da iki, Trabzon‘da bir ve Zonguldak‘ta bir kişi alkol zehirlenmesinden dolayı can verdi, ölü sayısı 44’e çıktı. 

İSTANBUL’DA ALTI KİŞİ DAHA CAN VERDİ

Dün İstanbul’un Kartal ilçesinde 36 yaşındaki avukat Hakkı Oğuzhan Şahinoğlu alkol zehirlenmesi nedeniyle hayatını kaybetmişti. Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre saat 12.00 itibarıyla İstanbul’da sahte içkiden ölen kişi sayısı yedi oldu.  Olayla ilgili olarak üçü kaçak alkol satan altı şüpheli gözaltına alındı.

TRABZON’DAN DA ÖLÜM HABERİ GELDİ

Trabzon’da kendi hazırladığı sahte alkolü içtikten sona fenalaşıp hastaneye kaldırılan M.B.’nin öldüğü açıklandı. 56 yaşındaki M.B. özel güvenlik olarak çalıştığı öğrenildi. M.B.’nin cansız bedeni, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Trabzon Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

ZONĞULDAK’TA BİR KİŞİ SOLUNUM CİHAZINA BAĞLANDI

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde sahte alkol tüketen Harun İnanç (54) hayatını kaybederken, 52 yaşındaki Hasan A., solunum cihazına bağlı olarak yaşam mücadelesi veriyor.

Sahte içki yüzünden hayatını kaybedenlerden kimlikleri belli olanlar şöyle:

KIRIKKALE: Yılmaz MayalıCemal Doğan (55), Ünal Gündoğduİlyas YalımHacı VatanseverAli BaşpınarMustafa Özyurt

İZMİR: Hasan Çetin Esen (59), Mustafa Maya (71), Aydın Göksoy (58), Adem Güneş (64), Nejdet Kanatlıer (67), Mehmet Celalettin Sezer (68), Ali İhsan Çakmak (70), Hakan Ulukaya (46), Mehmet GörgülüerEngin DokuyucuNihat Karaoğlanİlhami KalfaHüseyin YılmazOrhan Korkmaz (72), Ahmet Karayiğit

Hasan Çetin Esen (İzmir), Semran Başkurt (Muğla) ve Hakkı Oğuzhan Şahinoğlu (İstanbul) sahte içki yüzünden öldü.

MERSİN: Mahmut Faruk (51), M.B.H.S.İ.U.S.A.E.D

İSTANBUL: Hakkı Oğuzhan Şahinoğlu (36)

MUĞLA: İbrahim Yanık (74), Semran Başkurt (64)

AYDIN: Orhan Öztürk (57),  A.Y (54)

TRABZON: M.B. (56)

ZONGULDAK: Harun İnanç (54)

Erdem TALAYHAN / İçerik Editörü
erdem@sakinca.com
@sakinca_dunya