YAŞAM
Giriş Tarihi : 13-10-2020 15:51   Güncelleme : 13-10-2020 15:51

İzmir selle boğuşuyorken Antalya denizin keyfini çıkardı... Ekim ayında şaşırtan görüntü

ANTALYA'nın Alanya ilçesinde, ekim ayının ortasına gelinmesine rağmen hava sıcaklığının 28 derece dolayında seyretmesiyle yerli ve yabancı turistler denizin keyfini çıkardı.Öte yandan İzmir'de öğle saatlerinde hafif şekilde başlayan akşama doğru yerini gök gürültülü sağanağa bırakan yağmur nedeni ile iş yerlerini su bastı.

İzmir selle boğuşuyorken Antalya denizin keyfini çıkardı... Ekim ayında şaşırtan görüntü

Ekim ayının neredeyse ortasına geldik. Ama gelin görün ki Antalya'dan halen yaz mevsimini aratmayan görüntüler geliyor. Öte yandan Meteoroloji'nin uyarılarının ardından Ege'de de sağanak yağış etkisini göstermeye devam ediyor. 

Alanya'da hava sıcaklığı 28, deniz suyu sıcaklığı 27 derece, nem oranı yüzde 59 ölçülürken, ilçedeki yerli ve yabancı birçok turist ekim ayı ortasına gelinmesine rağmen güzel giden havayı fırsat bilip, plajlara akın etti.

İlçede hafta sonuna kadar hava sıcaklığının aynı olması, pazar gününden itibaren ise yağmurun etkisini göstermesi bekleniyor.

Moskova'dan Alanya'ya ilk kez geldiğini ve burayı çok beğendiğini söyleyen 29 yaşındaki Olga Kakotkina, "Alanya'ya dün geldim. Kleopatra Plajı’nı çok beğendim. Az parayla geldim. Burası çok güzel.

Rusya'dan herkes buraya gelmeli. Burada hizmet çok güzel. Rusya'da böyle bir hizmet yok. Bütün Ruslar buraya gelsin" dedi.

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin