GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-10-2020 13:58   Güncelleme : 14-10-2020 13:58

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'ışıklar yanıyor' açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan AYM üyesi Engin Yıldırım'ın 'ışıklar yanıyor' paylaşımıyla ilgili son dakika açıklama yaptı. Erdoğan, "AYM üyesi açıkça siyasete soyunmuş İstifa etsin siyasete girsin" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'ışıklar yanıyor' açıklaması

AYM üyesi Engin Yıldırım'ın "Işıklar yanıyor" paylaşımıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklama geldi.

Partisinin grup toplantısından sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Erdoğan, "Talihsiz bir paylaşım keşke yapmasaydı. Ona düşmez." dedi. Erdoğan, AYM Başkanı aynı fikirde değilse gereğini yapmalı" ifadelerini kulandı. 

"Darbe iması" olarak algılandı

Yıldırım'ın Twitter hesabından AYM binasının fotoğrafını paylaşıp "ışıklar yanıyor" paylaşımı "darbe iması" olarak algılandı. Çok sayıda siyasetçi "Millet iradesine saygısızlık" ve "hukuku yıkan müdahale" olarak niteleyip sert tepki göstermişti. 

Daha sonra o paylaşımı sildi 

Darbe iması yaptığı gerekçesiyle eleştirilerin hedefi olan Engin Yıldırım, o paylaşımını silip özür diledi.  Yıldırım şunları söyledi; "Şahsi twitter hesabımda yaptığım paylaşımda kullandığım ibare maksadı aşan bir şekilde yorumlandı ve bundan büyük bir üzüntü duymaktayım. Gayem, AYM'nin bir hukuk ışığı olduğuna vurgu yapmaktı. Demokrasi dışı tüm oluşum, araç ve teşebbüsleri ima etmem asla söz konusu değildir."


"Şahsi twitter hesabımda yaptığım paylaşımda kullandığım ibare maksadı aşan bir şekilde yorumlandı ve bundan büyük bir üzüntü duymaktayım. Gayem, AYM'nin bir hukuk ışığı olduğuna vurgu yapmaktı. Demokrasi dışı tüm oluşum, araç ve teşebbüsleri ima etmem asla söz konusu değildir" 

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin