YAŞAM
Giriş Tarihi : 16-10-2020 10:48   Güncelleme : 16-10-2020 10:48

Meteoroloji uyardı! Gök gürültülü sağanak yağış var

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hafta sonu hava durumu raporunu açıkladı ve sağanak yağış uyarısı yaptı. İstanbul, Sakarya, Ankara olmak üzere pek çok ilde yağışlı bir hava etkili olacak. İşte yapılan son hava durumu açıklaması...

Meteoroloji uyardı! Gök gürültülü sağanak yağış var

Geçtiğimiz hafta sonunu fırtına ve dolunun ardından güneşli geçiren İstanbul'da bu hafta sonu gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak.Meteoroloji yetkilileri sıcaklığın mevsim normalleri üzerinde olacağını bildirirken bu gece için de iki ili uyardı. Gece saatlerinde çok şiddetli yağış bekleniyor...

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden yapılan son tahmin ve değerlendirmelere göre, bölge genelinde parçalı ve az bulutlu hava hakim olacak.

Bölgedeki sıcaklıklar mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde olacak. Rüzgarın, genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun batı kesimlerinin parçalı bulutlu, Edirne ve Çanakkale'nin kuzeybatı kesimleri gece saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerde yer yer pus hadisesi bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının yurdun genelinde 1 ila 3 derece artacağı ve mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.
Rüzgarın ise genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Az bulutlu açık 26
İstanbul: Az bulutlu açık 25
İzmir: Parçalı az bulutlu 28
Adana: Parçalı az bulutlu 31
Bursa: Parçalı az bulutlu 29
Antalya: Az bulutlu açık 28
Samsun: Parçalı az bulutlu 25
Trabzon: Parçalı çok bulutlu 24
Erzurum: Parçalı az bulutlu 22
Diyarbakır: Az bulutlu açık 31

 

Erdem TALAYHAN / İçerik Editörü
erdem@sakinca.com
@sakinca_dunya