GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-10-2020 15:55   Güncelleme : 20-10-2020 17:49

Bekir Çoşkun son yolculuğuna uğurlandı

Türk basınının duayen ismi, SÖZCÜ Gazetesi Yazarı Bekir Coşkun, Ankara Bilkent Doğramacızade Ali Sami Paşa Camii’nden son yolculuğuna uğurlandı.

Bekir Çoşkun son yolculuğuna uğurlandı

Coşkun’un törenine ailesi, yakınları, gazeteci arkadaşları, siyasetçiler ve okurları katıldı. Coşkun, “Bu ayrılıklar bana göre değil. Elimde beyaz mendil. Peşlerinden koşup 'ağlamayın' diye diye, tüm ıslak gözleri silesim gelir” şiiri ile uğurlandı.

AİLESİ TAZİYELERİ KABUL ETTİ

Cenaze töreninde eşi Andree Coşkun, oğlu Tolga Coşkun ve eşi Ebru Coşkun ile kardeşleri Halil, Haluk, Hakan ve Haldun taziyeleri kabul etti. Coşkun’u SÖZCÜ ailesi son yolculuğuna uğurladı. Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz, Genel Müdür Asım Akgül, Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, Ankara Haber Müdürü Emin Özgönül ve Ankara Büro çalışanları tam kadro Coşkun’un cenaze töreninde hazır bulundu. Yazarlar Emin Çölaşan, Deniz Zeyrek, Çiğdem Toker ile gazetenin avukatı İsmail Yılmaz, da Coşkun’u son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Usta gazeteci-yazar Mehmet Şehirli ve Korkusuz yazarı Ümit Zileli de cenazede hazır bulundu.

Emekli Orgeneral Hurşit Tolon, PMD Başkanı Göksel Bozkurt, RTÜK üyesi İlhan Taşçı, Kumpasder Genel Başkanı Ahmet Tatar, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu, Ankara Mimarlar Odası Başkanı Tezcan Karakuş Candan, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal da cenazeye katılanlar arasındaydı.

KILIÇDAROĞLU VE CHP

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra tüm parti yönetimi ve çok sayıda milletvekili cenaze töreninde yer aldı. Katılımcılar arasında Meclis Başkanvekili Haydar Akar, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Genel Başkan Yardımcıları Gülizar Biçer Karaca, Gamze Akkuş İlgezdi, Veli Ağbaba; milletvekilleri Erdoğan Toprak, Mehmet Göker, Yıldırım Kaya, Tuncay Özkan, Mahmut Tanal,  Bülent Tezcan, Uğur Bayraktutan, Ünal Demirtaş, Utku Çakırözer yer aldı. Belediye Başkanları Şişli Muammer Keskin, Bodrum Ahmet Aras, Ardahan Faruk Demir de cenazeye katıldı. CHP’li siyasetçiler Muharrem İnce, Yılmaz Ateş, Umut Oran ve CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka da hazır bulundu.

Cenaze törenine İYİ Parti’yi temsilen İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı ve Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar katıldı.

MESLEKTAŞLARI ORADAYDI

Cenazeye gazeteciler Muharrem Sarıkaya, Murat Çelik, Mustafa Balbay, Sertaç Eş, Mehmet Şehirli, Şükrü Küçükşahin, İsmet Özçelik, Özlem Akarsu Çelik ve Süleyman Demirkan da katıldı. SÖZCÜ’nün yanı sıra Cumhuriyet, Posta, Fanatik, Milliyet, Hürriyet gazetelerinden çelenkler de gönderildi. Çelenk gönderenler arasında şu isim ve kuruluşlar da yer aldı:

‘’CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ve Gülizar Biçer Karaca, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ATO Başkanı Gürsel Baran, Mimarlar Odası, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaş, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Türkiye Barolar Birliği, Sema Yazar Gençlik Vakfı,  Avukat Turhan Hançerili, Siyasetçi Yaşar Okuyan, Halkın Kurtuluş Partisi, Gazeteci Ruhat Mengi, Eski milletvekili Ertuğrul Kumcuoğlu, Sanatçı Erol Evgin ve eşi, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, Türker İnanoğlu, Beyazıt Bağcı, Sedat Aloğlu, İsmet Özkan, Timur Özkan, Ali Haydar Veziroğlu ve eşi Nisa Veziroğlu, Sanatçı Ayten Gökçer, Suna ve İnan Kıraç Vakfı, Eski milletvekili Özden Özcan, Gazeteci Hıncal Uluç, Doğal Hayatı Koruma Vakfı, Karikatürcüler Derneği, Sanatçı Müjdat Gezen, Tevfik Terzi, Sanatçı Nebahat Çehre, 10. Köy Derneği, ÇYDD Genel Başkanı ve ÇYDD şubeleri, Prof Dr. Ümit Özyurda

İNCE VE KILIÇDAROĞLU İLK KEZ YAN YANA

Genel merkezi ağır bir dille eleştirmesinin ardından “Memleket Hareketi”ni başlatan CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Bekir Coşkun’un cenazesinde yan yana geldi. İnce, Anadolu’yu gezmeye başlamasının ardından Kılıçdaroğlu ile ilk kez bir araya geldi. Törende birbirlerine başsağlığı dileyen İnce ve Kılıçdaroğlu yan yana saf tuttular.

MEHMET ŞEHİRLİ