DİĞER
Giriş Tarihi : 30-10-2020 11:42   Güncelleme : 30-10-2020 11:42

Mesut Yılmaz için siyasetçilerden baş sağlığı mesajları

İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski başbakanlardan Mesut Yılmaz için siyasetçilerden art arda baş sağlığı mesajları geldi.

Mesut Yılmaz için siyasetçilerden baş sağlığı mesajları

Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz, İstanbul'da akciğer kanseri tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

73 yaşında vefat eden Mesut Yılmaz için siyasetçiler sosyal medya hesaplarından baş sağlığı mesajları paylaştılar.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

"Bir süredir tedavi gören ve durumunu yakından takip ettiğimiz Eski Başbakanlarımızdan Sayın Mesut Yılmaz’ı kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet, sevenlerine ve ailesine başsağlığı diliyorum.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın

"Eski Başbakan ve Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Mesut Yılmaz'ın vefatını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Merhuma Allah'tan rahmet, değerli ailesine ve Türk milletine baş sağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı."

Kemal Kılıçdaroğlu

"Eski başbakanlarımızdan, değerli siyaset ve devlet adamı Mesut Yılmaz'ın vefatından dolayı derin üzüntü duydum. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun." ifadelerini kullandı."

Meral Akşener

Türkiye’nin yetiştirdiği kıymetli devlet insanı, Eski Başbakanımız Mesut Yılmaz’ı kaybettiğimizi derin bir üzüntüyle öğrendim. Ülkemiz önemli bir değerini kaybetti... Merhuma Allah’tan rahmet, değerli eşine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun...

Ekrem İmamoğlu

Vefat haberini aldığımız, eski Başbakanlarımızdan Mesut Yılmaz’a Allah’tan rahmet; yakınları ve sevenlerine başsağlığı dilerim.

Mansur Yavaş

Eski Başbakan ve Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Mesut Yılmaz'ın hayatını kaybettiğini üzüntüyle öğrendim. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.

Süleyman Soylu

Eski Başbakanımız Mesut Yılmaz'ın vefatını büyük üzüntüyle öğrendik. Kendisine Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve Milletimize başsağlığı diliyorum.

Mevlüt Çavuşoğlu

Eski Dışişleri Bakanımız ve Başbakanlarımızdan Mesut Yılmaz’ın vefatını büyük üzüntüyle öğrendim. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum.

Engin Özkoç

Eski başbakanlarımızdan, değerli siyaset insanı Mesut Yılmaz‘ı yitirdik. Ülkemize değerli hizmetleri unutulmayacak. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınları ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum.

Tunç Soyler

Başbakanlık ve bakanlık görevlerinde bulunmuş Sayın Mesut Yılmaz'a Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Binali Yıldırım

Bugün vefat eden değerli siyaset ve devlet adamı, önceki Başbakanlarımızdan Mesut Yılmaz'a Allah'tan rahmet; ailesine, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.

Mahir Ünal

Eski Başbakanlarımızdan, Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Mesut Yılmaz'ın vefat haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Kendisine Allah’tan rahmet niyaz ediyor, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Ömer Çelik

Eski Başbakanlarımızdan Mesut Yılmaz’ın vefatını büyük üzüntüyle öğrendik. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Değerli ailesine sabır ve başsağlığı diliyoruz

Bülent Kerimoğlu

Eski Başbakanlarımızdan, değerli siyaset adamı Mesut Yılmaz’ı kaybettik. Merhuma Allah'tan rahmet, sevenlerine ve milletimize başsağlığı diliyorum.

Mesut Yılmaz kimdir?

Ahmet Mesut Yılmaz, 6 Kasım 1947'de İstanbul'da doğdu. 1971 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümünü bitirdi. Almanya Köln Üniversitesi İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesinde yüksek lisans çalışması yaptı. Özel sektörde yönetici olarak çalıştı, sanayi sektöründe görev yaptı. 

1983 yılında Anavatan Partisi'nde kurucu üye olan Yılmaz, Avrupa Demokrasi Birliği Genel Başkan Yardımcısı oldu. Yılmaz'ın Almanca ve İngilizce dillerinde iki eseri yayınlandı. 

Mesut Yılmaz, 17, 18, 19, 20 ve 21. dönemde Rize milletvekili. 45. hükümette devlet bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı, 46 ve 47. hükümetlerde Dışişleri Bakanlığı, 48, 53 ve 55. hükümetlerde başbakanlık, 57. hükümette devlet bakanlığı ve başbakan yardımcılığı görevlerinde bulundu. 

Yılmaz, 1991 ile 2002 tarihleri arasında Anavatan Partisi Genel Başkanlığı yaptı. 

Evli ve biri 2017'de vefat eden 2 çocuk babası olan Yılmaz, 5 Mayıs'ta beyin ameliyatı geçirmişti. 

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin