DİĞER
Giriş Tarihi : 17-11-2020 14:18   Güncelleme : 17-11-2020 14:18

Meteorolojiden yağış uyarısı

Meteoroloji Marmara ve batı Karadeniz'de sis ve pus, orta ve doğu Karadeniz'de ise yağmur uyarısı yaptı.

Meteorolojiden yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yaptığı son değerlendirmeye göre: Yurdun kuzeydoğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Sinop çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara, İç Ege ve İç Anadolu'nun batısı ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzeydoğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Sinop çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara, İç Ege ve İç Anadolu'nun batısı ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle batı ve güneybatı, Marmara ve Kuzey Ege ile zamanla yurt genelinde doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Az bulutlu ve açık 15
İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 17
İzmir: Az bulutlu ve açık 15
Adana: Az bulutlu ve açık 24
Bursa: Parçalı ve az bulutlu 17
Antalya: Az bulutlu ve açık 24
Samsun: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 15
Trabzon: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 15
Erzurum: Parçalı bulutlu 7
Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 16

Erdem TALAYHAN / İçerik Editörü
erdem@sakinca.com
@sakinca_dunya