GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-11-2020 16:00   Güncelleme : 18-11-2020 16:11

Alaattin Çakıcı'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na ikinci mektup

Alaattin Çakıcı, ölümle tehdit iddiasıyla hakkında suç duyurusunda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Alaattin Çakıcı'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na ikinci mektup

Alaattin Çakıcı'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ağır ifadelerle tehdit ettiği mektup gündeme bomba gibi düştü. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, avukatı Celal Çelik aracılığıyla organize suç örgütü liderliğinden hüküm giymiş olan Alaattin Çakıcı hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Kılıçdaroğlu: Çakalların bulunduğu yerde hiçkimse bize bir şey söyleyemez

Alaattin Çakıcı'nın tehdidine ilişkin ilk kez konuşan Kılıçdaroğlu, "Hiçkimse unutmasın, bizim ruhumuzu oluşturan temel öge Kuvayı Milliye'dir. Çakalların bulunduğu yerde hiçkimse bize bir şey söyleyemez." dedi.

Eleştirilerin odağındaki Çakıcı, Kılıçdaroğlu'nun tepkisine Twitter hesabında sert bir dille yanıt verdi. 

"Çakal gibi uluyup hatun gibi konuşacağına"

"Sen ve avanene sesleniyorum" diyen Çakıcı, "Başta sende ve avanende yürek varsa ben her gün sokaktayım. Çakal gibi uluyup hatun gibi konuşacağına beni öldürtsene. Sende ve o avanende o yürek var mı?" ifadelerini kulandı.

Kılıçdaroğlu'nu PKK ve silahlı sol örgütlerle işbirliği içinde olmakla suçlayan Çakıcı, "O yalaka ağzından Atatürk'ün manevi değerlerini kirletme" dedi.

Resim

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin