GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-11-2020 00:52   Güncelleme : 19-11-2020 00:52

Sözcü gazetesi satıldı mı? Gerçeği açıklıyoruz... İşte SAKINCA'nın resmi kaynaklardan doğrulattığı bilgi

Bazı basın-yayın organlarında Sözcü gazetesinin satıldığına dair yer alan bilgiler sosyal medyada gündem oldu. Sözcü Gazetesi'nin yeni sahibinin İsviçre'de kurulan bir şirket olduğu iddiaları gece saatlerinde twitter başta olmak üzere tüm sosyal medyada trend topic oldu. Konuyla ilgili gerçeği SAKINCA açıklıyor...

Sözcü gazetesi satıldı mı? Gerçeği açıklıyoruz... İşte SAKINCA'nın resmi kaynaklardan doğrulattığı bilgi

Medyakoridor da yer alan habere göre Sözcü Gazetesi, Korkusuz Gazetesi, GırGır, Amk (Spor), Sözcü TV ve sozcu.com.tr şirketlerinin sahibi olan Estetik Yayıncılık şirketinin satıldığı iddiası ortaya atıldı.

Haber sitesi aynı zamanda Beme Media A.G’nin yönetim kurulu başkanı Boyd Zachery Brannon'un şirketleri satın aldığını, Burak Akbay'ın ise yönetim kurulu üyesi olduğunu, şirketin İsviçre ticaret kurumu kayıtlarındaki adresinin bile Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer aldığını iddia etti.

Kısa süre içerisinde SAKINCA HABER konuyla ilgili Sözcü Gazetesi'nin en önemli isimlerinde gazetenin de avukatı olan Av. İsmail Yılmaz ile iletişime geçti.  

Basın tarihine geçecek SÖZCÜ Davası'nda flaş karar - Sakınca - www.sakinca. com - internet haber, en son haber, güncel haberler, son dakika

Av.İsmail Yılmaz, “Sözcü Gazetesi satılmadı. Sözcü’nün sahibi Burak Akbay’dır. Gerçek dışı bilgi yayarak, Sözcü’ye zarar vermek isteyenlere karşı gerekli yasal işlemler yapılacaktır” şeklinde konuştu.

Erdem TALAYHAN / İçerik Editörü
erdem@sakinca.com
@sakinca_dunya