SPOR
Giriş Tarihi : 19-11-2020 02:09   Güncelleme : 19-11-2020 02:28

Usta yazar Mehmet Şehirli Macaristan maçı sonrası Şenol Güneş'i sert eleştirdi

A Milli Futbol Takımı, UEFA Uluslar B Ligi 3. Grup altıncı ve son maçında deplasmanda Macaristan ile karşı karşıya geldi. A Milli Takım, deplasmanda Macaristan’a 2-0 mağlup oldu ve C Ligi’ne düştü. Usta yazar Mehmet Şehirli Macaristan - Türkiye maçını mercek altına aldı. Şehirli, Şenol Güneş için sert eleştirilerde bulundu. İşte o yazı...

Usta yazar Mehmet Şehirli Macaristan maçı sonrası Şenol Güneş'i sert eleştirdi

Hocam senin işin buraya kadar. Yazıp duruyorum ama sen anlamıyorsun. 3.2 milyon euroluk maaşını alıp otur. Dünyada covid-19 virüsünden sonra bütün ülkeler futbolcu ve teknik direktörlerinin maaşlarında indirime gitti. Şenol hoca ise hiç bu işlere yanaşmadı. 
Şenol Güneş'in “Ben bu parayı bu dönemde haketmiyorum” demesini beklerdim. 
TFF’nin de bu duruma acil olarak el atması gerekiyor.

Ülkemizde çok genç başarılı teknik direktörler var. Artık yaşını almış teknik direktörlere hiç bir ülke görev vermiyor.  Şenol hoca maç oynanırken kulübede eline kağıt kalem almış yazıp çiziyor... Maçın 82. dakikası çık dışarı çocuklara bağır maç boyunca uyuyan bir hocasın. Maç boyunca kalkıp oyuncları ateşlediği bir hareketini göremedik. Belki de maç saati geç olduğu için olacak ki yorgunluk ağır basmış olabilir. 
Şimdi Uluslar Ligi'nde küme düştük. Bu da senin başarın Hocam. Torpilli olarak geldiğin Milli Takımlar teknik direktörlüğünü bırakman sana en yakışan olacaktır. 

"Bu yenilginin sorumlusu Şenol Güneş'tir"

Uluslar Ligi’ndeki oynadığımız 6 Maçta hiç de güzel futbol oynamadık. Bunun sorumlusu altını çizerek belirtiyorum ki Şenol Güneş'tir. 
Macaristan öncesi yendiğimiz Rusya maçında o kırmızı kart olmasa durum daha farklı olur. Zira maçta 75 dakika 10 kişi kalan Rusya 2 gol bile atabildi Türkiye'ye...

Ben her ne kadar Şenol Güneş'le olmaz desem de, hoca basın toplantısında...

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ