DÜNYA
Giriş Tarihi : 20-11-2020 09:43   Güncelleme : 20-11-2020 09:43

Trump’ın avukatı Rudy Giuliani'nin basın toplantısında zor anları!

Cumhuriyetçilerin adayı Donald Trump’ın avukatı Rudy Giuliani, seçim sonuçları ile ilgili dava açacaklarını belirtti. Giuliani'nin hararetli açıklamasında gündem olansa akan saç boyası oldu.

Trump’ın avukatı Rudy Giuliani'nin basın toplantısında zor anları!

ABD’de 3 Kasım’da yapılan başkanlık seçimlerinin kazananı Demokratların adayı Joe Biden olmasının ardından Cumhuriyetçi Parti’nin avukatları harekete geçti.

Cumhuriyetçilerin adayı Donald Trump’ın avukatı Rudy Giuliani Philadelphia’da basın toplantısı düzenledi. Giuliani, Pennsylvania ve diğer eyaletlerde yaşanan seçim sahtekarlıklarının çok üzücü olduğunu savunarak, “Arkamda bulunan 40 seçim gözlemcisinin yasal hakları ihlal edilerek, seçimleri izlemelerine izin verilmedi” dedi.

“Oylar hiçbir cumhurıyetçi tarafından görülmedi”

“Eğer saklanacak bir şey yok ise bu neden yapılır?” sorusunu yönelten Giuliani, “Philedelphia’da geçmişte kanıtlanmış oy sahtekarlığı gerçekleşti. Mahkeme kararı ile gözlemcilerin 1,5 metreye kadar oy sayanlara yaklaşması kararı alındı ve onlar da oy sayanları 1,5 metre daha geri çekti” ifadelerini kullandı. Giuliani, “Oylar hiçbir Cumhuriyetçi tarafından görülmedi” dedi.

Saç boyasının akması konuşuldu

Hararetli basın toplantısında ciddi iddialarda bulunan Giuliani sosyal medyada akan saç boyası ile konuşuldu.

 

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin