CHP
Giriş Tarihi : 20-11-2020 16:10   Güncelleme : 20-11-2020 16:10

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 'Bahçeli ve Çakıcı' yorumu: Belki de Cumhuriyet tarihinde bir ilktir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Alaattin Çakıcı'nın kendisine yönelik hakaret ve tehdit içeren mektubuna destek veren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ilgili çarpıcı değerlendirmeler yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 'Bahçeli ve Çakıcı' yorumu: Belki de Cumhuriyet tarihinde bir ilktir

CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Meşru bir siyasi partinin yeraltı dünyasını savunması, yeraltı dünyasının faktörlerinin yanında olduğunu ifade etmesi belki de bizim Cumhuriyet tarihinde bir ilktir" dedi.

Kılıçdaroğlu, KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik ile Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık'ı ve beraberindeki heyetleri ayrı ayrı kabul etti. İlk olarak Bozgeyik ve beraberindeki heyeti parti genel merkezinde ağırlayan Kılıçdaroğlu, görüşmede  Alaattin Çakıcı'nın kendisine yönelik mektubunu değerlendirdi. 

Düşünce özgürlüğünü, demokrasiyi ve farklı düşüncelere saygıyı savunduğunu belirten Kılıçdaroğlu, siyasi partiler arasında çekişme, tartışma olabileceğini, hatta bu tartışmaların bazen oldukça sert zeminlerde gerçekleşebileceğini dile getirdi. 

"Cumhuriyet tarihinde bir ilktir"

Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı: Meşru bir siyasi partinin yeraltı dünyasını savunması, yeraltı dünyasının faktörlerinin yanında olduğunu ifade etmesi belki de bizim Cumhuriyet tarihinde bir ilktir. Dolayısıyla böylesine vahim bir tablo, aslında Türkiye'deki devlet yönetimindeki savrulmayı gösteriyor. Devletin iyi yönetilmediğini, savrulduğunu, belli grupların, belli odakların devleti yönlendirdiğini açıkça gösteriyor."

Kılıçdaroğlu, geçmişte bu duruma benzer bazı olaylarda çok sayıda insanın yaşamını yitirdiğini ve büyük acıların yaşandığını hatırlatarak Türkiye'nin aynı sürecin içine tekrar sokulmak istenildiğini savundu.

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin