YAŞAM
Giriş Tarihi : 21-11-2020 19:55   Güncelleme : 21-11-2020 19:55

Tüm Türkiye'de sokağa çıkma yasağı başladı

İçişleri Bakanlığının genelgesi ile yeni tip korona virüsle (Covid-19) mücadele kapsamında 20:00 ve 10:00 arasında geçecek olan sokağa çıkma kısıtlaması başladı.

Tüm Türkiye'de sokağa çıkma yasağı başladı

 

İstanbul'da sokağa çıkma kısıtlamasına dakikalar kala marketlerde yoğunluk yaşandı.
Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de etkili olan yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınına karşı ülke çapında bir dizi önlemler alındı.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Cumartesi ve Pazar günleri 20:00 ve 10:00 arasında sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağını ifade etti.

Vatandaşlar 2 gün sürecek kısıtlama nedeniyle marketlere yöneldi ve sokağa çıkma kısıtlamasına dakikalar kala marketlerde yoğunluk yaşandı.

Taksim Meydanı boş kaldı

Yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması saat 20.00 itibariyle başladı. Kısıtlamanın başlamasının ardından İstiklal Caddesi ve Taksim Meydanı boş kaldı.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak bütün dünyayı etkisi altına alan yeni tip korona virüsle (Covid-19) mücadele kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması bugün 20.00 itibariyle başladı. Kısıtlamanın başlamasıyla birlikte İstanbul’un caddeleri, sokakları ve meydanları boş kaldı. İstanbul’un en kalabalık meydanlarından biri olan Taksim Meydanı ve normal zamanda adeta iğne atsan yere düşmez dedirten İstiklal Caddesi'nin sessizliğe bürünmüş hali kameralara yansıdı.

Adanalılar yasağa dakikalar kala soluğu şırdancılarda aldı

Adana’da korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasına saatler kala vatandaşlar şırdancılara akın etti.

Sosyal mesafe kurallarına uyan vatandaşlar, şırdancıların önlerinde kuyruk oluşturdu. Sırası gelen vatandaşlar şırdanlarını paket yaptırıp evlerine götürdü.

 

Bursa'da sokaklar sessiz kaldı

Yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasının ardından Bursa'da cadde ve sokaklar sessizliğe büründü.


 

Erdem TALAYHAN / İçerik Editörü
erdem@sakinca.com
@sakinca_dunya