DİĞER
Giriş Tarihi : 27-11-2020 21:49   Güncelleme : 27-11-2020 21:49

Dr. Bülent Kerimoğlu'ndan ‘Bir kira bir yuva’ kampanyasına çağrı

Depremin ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ‘Bir Kira Bir Yuva’ kampanyası başlattı. Kampanyada, oluşturulan web sitesi üzerinden kira desteği vermek ya da boş durumdaki evini kullanıma açmak isteyenler bildirimde bulunuyor. Kampanyaya Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu sosyal medyadan destek verdi.

Dr. Bülent Kerimoğlu'ndan ‘Bir kira bir yuva’ kampanyasına çağrı

Depremin ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in duyurduğu ‘Bir Kira Bir Yuva’ kampanyasına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'dan sonra bir destek de Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu'ndan geldi. Kerimoğlu sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Bakırköy halkını kampanyaya davet etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, depremin ardından ev ihtiyacı doğan afetzedelerle onlara destek olmak isteyenleri buluşturacak yeni bir kampanya başlattı. Depremde zarar görenlere kira desteği vermek ya da boş durumdaki evini kullanıma açmak isteyenler, ‘Bir Kira Bir Yuva’ adıyla hayata geçirilen dayanışma kampanyasına, oluşturulan web sitesi üzerinden bildirimde bulunacak.

BİR KİRA BİR YUVA KAMPANYASINA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Kampanya için, www.birkirabiryuva.org adresine başvurulabiliyor. Burada kullanıcılara yönelik ‘Eve İhtiyacım Var’, ‘Kira Desteği Vermek İstiyorum’ ve ‘Evim Kullanılsın İstiyorum’ başlıklı butonlar yer alıyor. Kira desteği vermek isteyen vatandaşlar, yardım miktarını ve kişisel bilgilerini formlara işliyor.

Bir Kira Bir Yuva kampanyası ile ilgili detaylar gündemde yer alıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, Bir Kira Bir Yuva kampanyasıyla mağdur olanlara kira desteği sağlanacağını açıkladı. Peki Bir Kira Bir Yuva kampanyasına nasıl başvuru yapılır?

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin