SPOR
Giriş Tarihi : 12-01-2021 09:13   Güncelleme : 12-01-2021 01:14

Arsenal teknik direktörü Mikel Arteta'dan Mesut Özil açıklaması

Arsenal'da teknik direktör Mikel Arteta, Fenerbahçe ile 3.5 yıllık anlaşmaya vardığı iddia edilen Mesut Özil'in takımdaki geleceği hakkında konuştu. Fenerbahçe camiasında merakla beklenen Mesut Özil için yeni bir açıklama Arsenal cephesinden geldi. Menajer Mikel Arteta, görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

Arsenal teknik direktörü Mikel Arteta'dan Mesut Özil açıklaması

Arsenal Teknik Direktörü Mikel Arteta, Fenerbahçe ile 3.5 yıllık anlaşmaya vardığı öne sürülen Mesut Özil'in takımdaki geleceğine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Arsenal Menajeri Mikel Arteta, Mesut Özil'in son durumu hakkında konuştu. Basın toplantısında soruları yanıtlayan Arteta, yıldız futbolcu için çözüm arayışı içinde olduklarını söyledi. Arteta, "Son basın toplantısından bu yana hiçbir şey değişmedi. Özil ve Arsenal adına en doğru çözümü bulmak adına görüşmelerimiz sürüyor. Kulüp uzun vadeli gelecek hakkında bazı görüşmeler yapıyor ve bir şey öğrendiğimizde bunu açıklayacağız." ifadelerini kullandı.

''Şaşırtıcı bir durum değil"
32 yaşındaki futbolcunun taraftarların Twitter üzerinden sorularını yanıtlayacak olmasına değinen Arteta, "Twitter kullanmıyorum. Böyle bir şey olacağını bilmiyordum. Olabilir, taraftarlarla iletişimini devam ettirmek, son bilgileri paylaşmak, yakın gelecek ve uzun vadeli konularla ilgili konuşmak istiyor olabilir. Şaşırtıcı bir durum değil" ifadelerini kullandı.

32 yaşındaki deneyimli oyuncunun Ocak ayında takımdan ayrılabileceğine işaret eden Mikel Arteta, birkaç gün içinde durumun netlik kazanacağını söyledi ve aksi halde yola birlikte devam edeceklerinin altını çizdi.

Mesut'un da Arsenal'in de artık önüne bakması gerektiğini söyleyen Arteta, "Artık diğer kulüplerle pazarlık yapmakta özgür. Transferinin iki taraf için de yararlı olacağına inanırsak, Mesut bu transfer döneminde takımdan ayrılabilir. Yoksa 6 ay daha yolumuza birlikte devam ederiz. Önümüzdeki günlerde ne olacağını göreceğiz. Bu ay içerisinde hem Mesut Özil hem de Arsenal için en iyi çözümü bulacağız. Her iki tarafın da geleceğe bakması gerekiyor" dedi.

Arteta, Mesut Özil'in takımla beraber antrenman yapmadığı iddialarını da yalanlayarak, "Özel bir durumu sebebiyle birkaç gün izin verdik ancak onun haricinde antrenmanlarda hep bizimleydi" diye konuştu.

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin
Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin