GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-01-2021 15:10   Güncelleme : 10-01-2021 16:28

Atama rektör Melih Bulu'nun Siyaset Meydanı programında yaptığı konuşmalar ortaya çıktı

Boğaziçi Üniversitesi'ne AKP'li Cumhurbaşkanı tarafından rektör olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu'nun 1999 yılında Siyaset Meydanı programında yaptığı konuşma ortaya çıktı.

Atama rektör Melih Bulu'nun Siyaset Meydanı programında yaptığı konuşmalar ortaya çıktı

Boğaziçi Üniversitesi'ne AKP'li Cumhurbaşkanı tarafından rektör olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu'nun 1999 yılında Siyaset Meydanı programında yaptığı konuşma ortaya çıktı. Sosyal medya kullanıcıları Bulu'nun konuşmasına ilişkin "Günümüzde yapılsa Erdoğan tarafından terörist ilan edilecek konuşmalar" dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi’ne kurum dışından rektör olarak atanması büyük tepki çeken eski AKP milletvekili aday adayı Prof. Dr. Melih Bulu'nun 1999 yılında katıldığı Siyaset Meydanı programında yaptığı konuşmanın görüntüleri ortaya çıktı.

Bulu yaptığı konuşmada "Biz tutturmuşuz bir şey illa milli sınırlar olacak böyle yöneteceğiz falan diye söylüyoruz ama bundan 30 sene sonra çok ciddi şeyler değişecek bu dünyada. Bizim gençler olarak bunlara çok dikkat etmeliyiz çünkü o gelecekte biz yaşayacağız" ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada AKP'ye yakın kullanıcılar "Melih Bulu geleceği seneler önce görmüş" diyerek paylaştı.

Bazı kullanıcılar ise Melih Bulu'nun milli sınırlar ile ilgili söylemlerini "günümüzde yapılsa Erdoğan tarafından terörist ilan edilecek konuşmalar" şeklinde ifade etti. 

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin