DİĞER
Giriş Tarihi : 10-01-2021 16:57   Güncelleme : 10-01-2021 16:57

Sokağa çıkma yasağında marketler ve bakkallar saat kaça kadar açık, kaçta kapanıyor?

Hafta sonlarına yönelik uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının altıncı uygulamasının Cuma günü saat 21.00’de başlayıp, pazartesi günü sabah 05.00’de sonlanacak. Mutfak ihtiyaçlarını tamamlamak isteyen vatandaşlar için market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak.

Sokağa çıkma yasağında marketler ve bakkallar saat kaça kadar açık, kaçta kapanıyor?

Market, bakkal, kasap, manav gibi işletmeler ile eve paket hizmeti veren yerler belirlenecek saatler çerçevesinde hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı kapsamı dışında yer alıyor.

HAFTA SONU MARKET VE BAKKALAR AÇIK MI?

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, hafta sonlarına yönelik uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının altıncı uygulamasının bugün saat 21.00'de başlayıp, pazartesi günü sabah 05.00'de sonlanacağı belirtildi.

Daha önce çıkarılan genelgede sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde vatandaşların temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi bir zorlukla karşı karşıya kalmamaları için gerekli tüm tedbirlerin alındığı belirtilerek şöyle denildi:

* Bu kapsamda; market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve çiçekçiler bugün saat 20.00’ye kadar, cumartesi ve pazar günleri ise 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacaktır.

* Yine belirtilen süre içerisinde marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar, kuruyemişçiler ve çiçekçiler telefonla ya da online olarak aldıkları siparişleri teslim edebileceklerdir.

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin