GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-01-2021 00:06   Güncelleme : 11-01-2021 00:06

Ankara'da şiddetli deprem... İşte ilk görüntüler

Ankara'da saat 22.53’te merkez üssü Kalecik olan bir deprem meydana geldi.

Ankara'da şiddetli deprem... İşte ilk görüntüler

AFAD verilerine göre 4,5 büyüklüğünde olan depremde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmazken, Kalecik'te bazı vatandaşlar depremin ardından sokağa çıktı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Ankara'da Kalecik merkezli meydana gelen depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Depremin hemen ardından il müdürlüğü ekiplerimizce başlatılan ilk incelemede şu ana kadar olumsuz bir durum ve ihbarla karşılaşmadık."

Ankara’daki deprem Kırıkkale’de de hissedildi

AFAD, merkez üssü Ankara’nın Kalecik ilçesi olan 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. Geniş bir alanda hissedilen ve 22.53’te yaşanan deprem Kırıkkale’yi de salladı. Deprem vatandaşları tedirgin ederken, korona virüs ile mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında evlerinde bulunan birçok insanı da sokağa döktü.Kentte herhangi bir olumsuzluk olmadığı öğrenildi.
Deprem anında evinde olduğunu kaydeden vatandaşlar, korkuyla dışarı çıktıklarını kaydetti. Sallantıyı hissettiklerini belirten vatandaşlar, kendilerini hemen sokağa attıklarını ifade etti.

Bakan Selçuk: "Başkentimizde Kalecik ilçesi merkezli meydana gelen depreme ilişkin şu ana kadar olumsuz bir durum bildirimi bulunmuyor, çok şükür. Gelişmeleri anlık takip ediyoruz. Kalecikli hemşehrilerim başta olmak üzere geçmiş olsun Ankara."

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin