CHP
Giriş Tarihi : 11-01-2021 16:40   Güncelleme : 11-01-2021 16:40

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'tan Devlet Bahçeli'ye yanıt

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bugün (11/01/2021 Pazartesi) MYK gündemiyle ilgili Basın Toplantısı yaptı.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'tan Devlet Bahçeli'ye yanıt

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin CHP hakkında açıklamaları hakkında sorular üzerine değerlendirmelerde bulundu. 

Devlet Bahçeli, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları hakkında, "Sayın Cumhurbaşkanı'na 'sözde' demek Türk milletine, demokrasi kültürüne, milli egemenlik ilkelerine hakarettir, hıyanettir, hürmetsizliktir" ifadelerini kullanmıştı. 

Faik Öztrak'ın açıklaması şöyle oldu:

Bahçeli'nin partimiz hakkında hezeyan içinde sarf edilmiş sözlerini ciddiye almamız, ipe sapa gelmez değerlendirmelere cevap vermeyi doğru bulmuyorum.

DSP GENEL BAŞKANI ÖNDER AKSAKAL'IN AÇIKLAMALARI VE ERDOĞAN'IN GÖRÜŞMELERİ HAKKINDA

Baştan itibaren tavrımız şu herkes istediği partiyle görüşmekte özgürdür. Hem de aynı zamanda istişarede de hayır vardır. Ama ben çok merak ediyorum bu toplantılarda milletin sorunları görüşülüyor mu? Rekor kıran işsizlik görüşülüyor mu? Mutfaktaki boş tencere göürüşüyor mu? Arşa ulaşan borçlar bunların nasıl ödeneceği düşünülüyor, görüşülüyor mu?

Çiftçinin haczedilen tarlası, ineği bunlar görüşülüyor mu? Esnafın feryadı görüşülüyor mu? Milletin gerçek feryadı bunlar? Çok açık söylüyorum giderek tehlikeye düştüğünü gördüğü bir koltuğu korumak için yapılan toplantılarsa bunlar açık söyleyeyim bunların milletimize hiçbir yararı yoktur. 

İBRAHİM KALIN'IN ERKEN SEÇİM AÇIKLAMALARI HAKKINDA

Bu sözler Saray sosyetesinin oturdukları yerden milletin halini görmediklerinin en güzel gösterges. Ülkede ekonomik kriz değil ekonomik buhran var. 12 milyon işsiz var. Esnaf cinnet geçirme noktasında. Çiftçilerin kendisi dahil herşey hacizde. Hükümet krizi değil devlet krizi var. Anayasa askıda. Doğal afet değil çok kötü yönetilen salgın krizi var diyoruz.

Memlekette büyük bir toplumsal buhran var diyoruz. Ama anlaşılan bunlar saraylarından ülkeye dürbünün tersinden bakıyorlar. Milletin hakkaten halini görmüyorlar. Millet sandık önüne gelsin diye gün sayıyor. O sandık geldiğinde de durumundan gerçekten bu sözlerle habersiz olduğunu gösterenlere saray sosyetesine yerlerini gösterecek.

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ PROTESTOLARI HAKKINDA

Söylemlerin nereye doğru gittiği gözüküyor. Buradan açıkça ifade ediyorum. Yakında teröristlikle iham ettikleri Boğaziçi'nde okuyan 49 öğrenciden de hem il başkanımız Canan Kaftancıoğlu'ndan özür dileme noktasına gelecek.

İBRAHİM KALIN'IN ERKEN SEÇİM AÇIKLAMALARI HAKKINDA

Bu sözler Saray sosyetesinin oturdukları yerden milletin halini görmediklerinin en güzel gösterges. Ülkede ekonomik kriz değil ekonomik buhran var. 12 milyon işsiz var. Esnaf cinnet geçirme noktasında. Çiftçilerin kendisi dahil herşey hacizde.