SİYASET
Giriş Tarihi : 11-01-2021 17:05   Güncelleme : 11-01-2021 18:01

AKP Sözcüsü Ömer Çelik 'Sözde Cumhurbaşkanı' ifadesini darbeye bağladı

AKP Sözcüsü Ömer Çelik 'sözde cumhurbaşkanı' tartışmaları hakkında sosyal medyadan açıklama yaptı.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik 'Sözde Cumhurbaşkanı' ifadesini darbeye bağladı

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nın 'sözde Cumhurbaşkanı' ifadeleri hakkında açıklama yaptı.  

Çelik, şunları kaydetti:

"Hala milli egemenlik karşıtlığı yapmaya devam ediyorlar. Saldırdıkları makam devletimizi ve milletimizi temsil etmektedir. Cumhurbaşkanı devletin başıdır. Yürütme yetkisi Cumhurbaşkanına aittir. Cumhurbaşkanı, Devlet Başkanı sıfatıyla Türkiye Cumhuriyetini ve Türk Milletinin birliğini temsil eder. Bu temsil makamına 'sözde Cumhurbaşkanı' demek, demokratik olmayan rejim arzu etmektir.

Milletin iradesiyle onaylanmış Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ve partili Cumhurbaşkanlığına karşı 'siyasi muhalefet' üretmek adına demokrasimize karşı 'husumet siyaseti' üretiyorlar. Bu demokratik muhalefet değildir, husumet üretme siyasetidir. Yine siyasi muhalefet yapmakla, demokratik olmayan bir zihniyeti dayatmak arasındaki farkı gözetmeden konuşuyorlar. Cumhurbaşkanımız milletimizin hiçbir kesimini diğerinden ayırmadan, ülkemizin hiç bir yerini diğerinden üstün ya da aşağıda saymadan görev yapmaktadır.

Demokrasiye düşmanlık etmek, millete kötülük etmektir. Demokratik hukuk devletinin meşru makam ve mekanizmalarını hedef almak demokratik bir siyasi muhalefet biçimi değildir. Cumhurbaşkanımıza 'sözde Cumhurbaşkanı' demek ancak darbeci zihniyetin bir ürünüdür. Muhalefet yapmak başka husumet üretmek başkadır. Seçimle iş başına gelen iradenin meşruiyetine saldırmak milletin kazanımlarına saldırmaktır."

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin