SPOR
Giriş Tarihi : 11-01-2021 19:38   Güncelleme : 11-01-2021 19:38

Ali Koç'tan yayıncı kuruluşa ültimatom

Süper Lig'in 18. haftasında Erzurumspor, evinde Fenerbahçe'yi konuk etti. Kazım Karabekir Stadyumu'nda oynanan mücadelede Erzurumspor, Fenerbahçe'ye 3-0 mağlup oldu. Karşılaşma sonrası Fenerbahçe başkanı Ali Koç açıklamalarda bulundu.

Ali Koç'tan yayıncı kuruluşa ültimatom

Süper Lig'in 18. haftasında Erzurumspor, evinde Fenerbahçe'yi konuk etti. Kazım Karabekir Stadyumu'nda oynanan mücadelede Erzurumspor, Fenerbahçe'ye 3-0 mağlup oldu. Karşılaşma sonrası Fenerbahçe başkanı Ali Koç, açıklamalarda bulundu.

Koç  "Maçla ilgili konuşmak istemiyorum. Erzurumspor cumhuriyetimiz önemli bir şehir, Fenerbahçe için önemli şehir. Gazi Mustafa Kemal'in burada ilk adımlarını atmıştı. Fenerbahçelilerin çok olduğu bir şehirdir. Biz her zaman Erzurumspor'un ligde olmasını istiyoruz. Biz buraya şevkle, zevkle maç için geliyoruz. Bizim bu şekilde ne maç saatiyle ilgili bir talebimiz olur...

Geldik, maçımızı yaptık kazandık ve dönüyoruz.Sayın valimize, tüm devlet yetkililerimize, Erzurumspor'a ve bizi ağırlayan herkese teşekkür ediyoruz. İnşallah biz de aynı şekilde İstanbul'da veririz." ifadelerini kullandı. 

"Özür açıklamasını samimi bulmuyoruz"

Süper Lig'in 18. haftasında oynanan Fatih Karagümrük-İttifak Holding Konyaspor maçında ekrana yansıyan seslerde sarı-lacivertli takımın aleyhine tezahüratların yer alması gerekçesiyle yayıncı kuruluş beIN Sports'a tepki gösteren Fenerbahçe başkanı Ali Koç, şu açıklamalarda bulundu:

"Fenerbahçe ile yayıncı kuruluş arasında bazı görüş ayrılıkları oldu. Dün oynanan ve bizimle alakası olmayan bir maçta tezahüratta tatsız olan bir şey ortaya çıktı. Yayıncı kuruluşun özür açıklamasını samimi bulmuyoruz. Son derece samimiyetsiz bir açıklamaydı. Bir hatadan dolayı bu konuyu gündeme bile getirmem. Sezon başından beri sıkıntılar yaşıyoruz. Kurumun en üst düzey yetkilileriyle bu konuları konuştuk ve rahatsızlıklarımızı dile getirdik. Bu sorunları en kısa sürede gidermek istiyorduk. Kurumdan kuruma konuştuk. Bizim haddimize değil kurumda kimin ne şekilde çalışacağı. Bunlar bizi ilgilendirmez." 

"Bardağı taşırdılar"

"Bugün bunu yayıncı kuruluş sahiplerine veya en üst düzeyin sorunlu olduğunu düşünmüyorum ama onların artık büyük bir sorundan haberdar olduğunu biliyoruz. Hem de dün o bardağı taşıran olaydan sonra ciddi bir problem olduklarının farkındalar. Biz Fenerbahçe Spor Kulübü olarak yayıncı kuruluş ile olan ilişkilerimizi ciddi şekilde olacağını söyleyebiliriz. Hatta bu konuda önlem almadığımız için taraftarlar bize de tepkililer. Biz yayıncı kuruluşa imkan verdik, bekledik bırakın düzelmeyi işler daha da kötüye gitti. Daha evvel yine uygunsuz tezahürat konmuştu." 

"Siz Fenerbahçe'nin kim olduğunu bilmiyorsunuz"

Yayıncı kurluşun daha önceleride aynı sıkıntıları devam ettirdiğini dile getiren Ali Koç, bundan sonra Fenerbahçe camiasının sabrının kalmadığını ifade etti.

Koç "Maç tekrarları, maç özetleri seçilenler-seçilmeyenler... Burada artık bir teknik hata, bir tercih hata olacak yorumlanamayacak konuma gelmiştir. Ben buradan sesleniyorum. Ya düzelteceksin ya da Fenerbahçe olarak ilişkilerimizi ona göre düzenleyeceğiz. Bizim statta başlamak üzere kendi imkanlarımızı, tedbiri alacağız. iyi niyetle sıkıntıları dile getirdik, çözmeniz için imkan erdik... Taraftarlarımıza sesleniyorum siz de hazır olun. Boykot kampanyasına gitmeyeceğiz, gerekirse onu da yapacağız. Yaparsak da en ağır kampanyası olacaktır. Siz Fenerbahçe'nin kim olduğunu bilmiyorsunuz. Bizlere bu yapılanları saygısızca görmüyorsunuz. O zaman hodri meydan. Siz sosyal medyada bunun üstesine gidin. Son çare olarak da hayatlarında tahmin edemeyecekleri boykotla karşılaşacaklar. Hepimiz aynı gemideyiz. Korsana karşı mücadele etmeliyiz, biz bayrağı hep önde taşıdık. Bu iş bitmiştir. Taraftarlarımız dediğimiz gibi dekoder iptal kararı başlatmasın bizi beklesinler. Bizim sabrımız taştı. Kendilerinin bileceği iş." açıklamasında bulundu.

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin