CHP
Giriş Tarihi : 20-01-2021 15:38   Güncelleme : 20-01-2021 15:38

CHP'de 3 milletvekili Muharrem İnce'nin 'Memleket Partisi'ne geçiyor iddiası

CHP'de kazan kaynamaya devam ediyor. Muharrem İnce'nin 1 Mart'ta CHP'den istifa edip yeni parti kuracağı ortaya çıkmıştı. Şimdi de CHP'den İnce'nin partisine geçecek 3 milletvekili belli oldu. O isimlerden biri açık açık "Muharrem İnce ile görüşüyoruz" dedi. İYİ Parti kurucu da Muharrem İnce ekibine dahil oldu

CHP'de 3 milletvekili Muharrem İnce'nin 'Memleket Partisi'ne geçiyor iddiası

Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağının netleşmesinin ardından 3 CHP milletvekilinin de İnce'nin partisine geçmeye hazırlandığı ortaya çıktı. İnce'nin partisinin adı 'Memleket Partisi' olarak belirlenirken, İYİ Parti kurucularından emekli Albay Ali Türkşen'in de İnce'nin kurucular kurulunda yer alacağı öğrenildi. 

Eski CHP Milletvekili Muharrem İnce'nin 4 Eylül 2020'de Sivas'tan başlattığı "Bin Günde Memleket Hareketi", Mart ayında "Memleket Partisi" adı altında siyasi parti olarak faaliyetlerini sürdürecek. Bazı eski CHP milletvekillerinin yanında yer aldığı İnce'ye, CHP'li mevcut milletvekillerinin bazılarından da destek gelebileceği ifade ediliyor. 

İYİ Parti kurucusu da kadroda...

Muharrem İnce, kiralanan ve finansmanı kendisini destekleyenler tarafından sağlanan bir otobüsle bugüne kadar 48 il ve çok sayıda ilçe ile köye gitti. Bu arada İYİ Parti'nin kurucuları arasında yer alan ancak daha sonra istifa eden emekli Kurmay Albay Ali Türkşen'in de İnce ile beraber hareket edeceği öğrenildi. 

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin