CHP
Giriş Tarihi : 22-01-2021 00:15   Güncelleme : 22-01-2021 00:15

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a videolu mesaj

Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı video ile Erdoğan'ın ve AKP iktidarının ekonomi politikalarına tepki gösterdi. Esnafların sorunlarının yer aldığı videoda Kılıçdaroğlu çözüm önerilerini aktardı.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a videolu mesaj

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı video ile Erdoğan'ın ve AKP iktidarının ekonomi politikalarına tepki gösterdi. 

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, "CHP sokaklarda rastgele çekilen fotoğraflarla milletimizi karamsarlığa sürüklüyor" ifadeleriyle halkın gerçeklerini görmezden gelirken Kılıçdaroğlu paylaşımında 'rastgele' ifadesini kullanarak Erdoğan'ı etiketledi. 

Kemal Kılıçdaroğlu'nun paylaştığı videoda esnaflar "Dükkanı kapatacağız, evimize ekmek almaya para bulamıyoruz, zor durumdayız, iki üç aydan beri siftah" yapmıyoruz ifadelerini kullandı.

Görüntülerde yer alan esnaflar Erdoğan'ın söylediğinin aksine elektriklerinin kesildiğini ifade ederken vergilerini ödeyemediklerini de sözlerine ekledi.

Kemal Kılıçdaroğlu ise esnafın sorunları hakkında şu ifadeleri kullandı:

Esnaf gerçekten korunmak isteniyorsa onun beklentilerini sorunlarını dinlemek zorundayız. 

Stopaj vergisi var. Kalkması lazım. Esnaf bakanlığı olacak ki esnafın doğrudan doğruya derdini anlatabileceği çözmediği zaman da şikayet edebileceği bir makam olsun.

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin