MAGAZİN
Giriş Tarihi : 22-01-2021 23:53   Güncelleme : 22-01-2021 23:53

Rus lider Putin'in metresi ve evlilik dışı çocuğu ifşa oldu!

RUSYA Devlet Başkanı Viladimir Putin'in metresi Olimpik jimnastikçi Alina Kabaeva ve şu anda 17 yaşında olduğu iddia edilen gayrımeşru kızı Elizaveta'nın annesi ve eski metresi Svetlana Krivonogikh ifşa oldu.

Rus lider Putin'in metresi ve evlilik dışı çocuğu ifşa oldu!

Rusya, muhalif aktivist Aleksey Navalny’nin hafta başında gözaltına alınmasının ardından yayınlanan görüntülerle çalkalanıyor.  YouTube üzerinden yayınlanan görüntüler, sadece 24 saatte 20 milyondan fazla kişi tarafından izlendi. Putin'in, Navalny'nin yenilir yutulur olmayan iddiaları hakkında vereceği tepki tüm dünyada merak konusu. Muhteşem sarayı kadar Putin'in özel hayatına ilişkin ifşalar da ülkeyi karıştırdı...

Geçen hafta sonu tedavi olduğu Almanya'dan Rusya'ya dönüşünde tutuklanan ve Kremlin'i sık sık eleştiren muhalif aktivist Alexey Navalny, Putin'in 1 milyar sterlin değerindeki 'sarayının' görüntülerini yayınladı. Navalny, Putin'in sarayında süper lüks odaların yanı sıra bir striptiz kulübü, kumarhane ve tiyatro olduğunu iddia etti.

Navaly'nin iddiaları bununla da sınırlı kalmadı. Navalny, Vladimir Putin'i gizli metreslerini finanse etmek için devlet parasını kullanmakla suçladı ve Putin'in özel yaşamıyla ilgili çarpıcı noktalara da değindi.

44 yaşındaki Navalny, 'dünyanın en zengin adamı' olarak nitelendirdiği Rus liderin, 17 yaşındaki aşk çocuğu da dahil olmak üzere, 'hayatındaki kadınların' ve ailelerinin masraflarını karşılamak için bir 'rüşvet fonu' kullandığını iddia etti.

Bu kadınlar arasında altın madalyalı Olimpik jimnastikçi Alina Kabaeva ve şu anda 17 yaşında olduğu iddia edilen Elizaveta'nın annesi ve eski metresi Svetlana Krivonogikh yer alıyor.

Avukat ve yolsuzlukla mücadele aktivisti Navalny, "Putin, kendisini bir hükümdar olarak gören bir kişiye yakışır olarak, zengin ve olaylarla dolu bir özel hayata sahip." dedi.

Gizli kızının sosyal medya hesabını ifşa etti
Vladimir Putin'in aşk çocuğu olduğu düşünülen 17 yaşındaki bir genç kızın Instagram hesabı, Kremlin'i sert şekilde eleştiren muhalif Aleksey Navalny tarafından ilk kez ortaya çıkarıldı.

Luiza olarak tanınan Elizaveta'nın sosyal medya paylaşımları, genç kızın lüks bir hayat tarzını benimsediğini gözler önüne seriyor.

YSL, Bottega Veneta, Miu Miu, Tom Ford, Chanel ve Dolce & Gabbana gibi ünlü tasarımcılara ait markalara tutkuyla bağlı olduğu dikkat çeken Luiza'nın annesi, iddiaya göre 90'lı yılların sonunda Putin'le ilişki yaşamaya başlamıştı.

Rus araştırma sitesi Proekt'te yer alan bir habere göre, Putin o sıralar evliydi, şu anda 45 yaşında olan annesi Svetlana Krivonogikh ise temizlikçiydi.

Luiza'nın çektiği diğer fotoğraflar, koronavirüs salgınının ortasında lüks bir hayatın tadını çıkarırken, genç kızı çoğu zaman şampanya ya da kokteyl içerken gösteriyor.

Rusya içinde ayrı bir krallık
Navalny, Rusya’nın güneyde Karadeniz’e kıyısı olan Gelencik bölgesinde bulunan 100 milyar ruble değerindeki sarayla ilgili belgesel şeklinde bir video paylaştı ve "Burası Rusya’nın içinde ayrı bir şehir hatta bir krallık." ifadelerini kullandı.

Putin'in tek lüksünün sarayı olmadığını iddia eden Navalny, sözlerine şöyle devam etti: "Ya akrabaları? Sıradan insanlar gibi onların da maaşla yaşamalarını mı bekliyorsunuz? Herkesin yaşayacak bir yere ihtiyacı var. Herkesin bir uçağa, herkesin bir yata ihtiyacı var."

"Bütün bunların ödenmesi gerekiyor. Bu, bir finansal plana ve bu planı parayla dolduracak kişilere ihtiyacımız olduğu anlamına geliyor. Bu rüşvet fonu. Putin tarafından aile üyelerinin masraflarını karşılamak için kullanılıyor."

"45 yaşındaki eski temizlikçi Krivonogikh, sadece genç ve güzel bir kızdı, ancak şimdi inanılmaz derecede zengin bir kadına ve Rossiya Bank'ın hissedarına dönüştü."

Erdem TALAYHAN / İçerik Editörü
erdem@sakinca.com
@sakinca_dunya