MAGAZİN
Giriş Tarihi : 15-02-2021 13:09   Güncelleme : 15-02-2021 16:02

TRT'nin iddialı yapımı final kararı aldı

Birbirinden iddialı dizileri ard arda yayına sokan TRT 1'in son kararı üzdü. Pazar akşamları yayınlanan ve ekran başındakilere keyifli anlar yaşatan dizi Tövbeler Olsun sezon sonunu göremedin final yapıyor.

TRT'nin iddialı yapımı final kararı aldı

Birbirinden iddialı dizilerde ekran savaşını açık ara rakiplerinden önde götüren TRT 1'in son kararı duyanları üzdü. Pazar akşamları ekrana gelen ve seyirciyi güldüren komedi dizisi Tövbeler Olsun için final kararı alındı. Dizi 32. bölümle final yapacak ve ekran macerasını sona erecek. 

başarılı ama “pinti” bir mücevher imalatçısı olan Horanta Holding’in patronu Namzet Horanta’nın, pintilikten cömertliğe giden büyük değişiminin anlatıldığı ve bu değişimden karısı ve çocuklarının nasıl etkilendiği komik bir şekilde ekrana yansıtan dizinin fişini çekildi. Başrollerinde Güven Kıraç, Erkan Can, İpek Tuzcuoğlu gibi usta isimlerin yanı sıra Sercan Badur ve Naz Çağla Irmak gibi genç isimlerinden olduğu dizi 7. bölüm sonra yani 32. bölümle ekran macerasına son verecek. Her pazar yayınlanan dizinin bu akşam ekrana gelmemesi ise final iddialarını güçlendirdi, fakat işin aslı sonradan TRT'den gelen açıklama ile netleşti. Komedi dizisi olan Tövbeler Olsun Irak'ın Gara bölgesinde yaşanan terör saldırısı sonucu şehit olan vatandaşlarımız nedeniyle yayınlanmıyor. 

TRT1'de yayınlanan Tövbeler Olsun dizisinin Twitter hesabından açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

Seyircilerimize Duyuru

Irak'ın #Gara bölgesinde yaşanan terör olayı sebebiyle bu akşam yeni bölümümüzle karşınızda olamıyoruz.

Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz.

Başımız sağ olsun.

Öte yandan dizinin oyuncularından Seda Türkmen hikâyesi bittiği için 29. bölümde ekipten ayrılacak.

Dizinin 26. bölümünde neler olacak: Kazım'ın zannettiği altınların kendi altınları olduğunu öğrenen Namzet öfkeden çılgına döner.  Latife'nin beklenmedik çıkışı ise altınlarını geri almak için olmadık yollara başvuran Namzet'e geri adım attıracaktır. Olan bitenlerden habersiz olan Nazmiye, Buğra ve Aylin ise duydukları karşısında şoke olmuştur. 

Dr.Şevki Bey’in planıyla Namzet’in kaçırılmasına yardım eden Osman ise bu durumdan dolayı huzursuzdur. Tüm bunlar olurken Horanta ailesi, eve gelen polisler yüzünden büyük şok yaşayacaktır. Durumun giderek kötüye gittiğini düşünen Aylin ve Buğra ise babalarının tekrar arkadaş olması için Dr. Şevki’den yardım istemeye karar verirler. Yaşanan karmaşalar yüzünden aşkları için endişelenmeye başlayan Nazmiye ve Anıl ise daha fazla beklemek istemez ve nikah için gün alır. 

Bu evliliğe engel olamayacağını düşünen Ertan ise, herkesi şaşırtan bir karar alacaktır. Osman ve Namzet arasındaki kavgalar devam ederken Dr. Şevki Bey'in oyunu, inatçı ikiliyi beklenmedik bir şekilde sınayacaktır. Polis Namzet Horanta’yı neden göz altına alıyor? Karakolda tüm aileyi bekleyen kötü sürpriz ne? Mahkemeye sevk edilen Namzet ‘in cezası ne olacak?

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin