GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-02-2021 21:00   Güncelleme : 15-02-2021 21:00

Beylikdüzü E-5'te yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı

Beylikdüzü'nde yoğun kar yağışı nedeniyle yol kapandı. E-5 karayolunda trafik çift yönlü olarak dururken, bazı vatandaşlar toplu taşıma araçlarından inerek yürüdü.

Beylikdüzü E-5'te yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı

İstanbul'da kar yağışı etkisini akşam saatlerinde yeniden gösterdi. Özellikle Beylikdüzü çevresinde etkili olan yağış, trafiği olumsuz etkiledi. E-5 karayolu Haramidere mevkiinde kar yağışı nedeniyle yol tamamen kapandı. E-5'de trafik çift yönlü olarak kapanırken, bölgeye çok sayıda belediye ekibi sevk edildi. Yolun açılması için çalışmalara başlandı.
İstanbul'un trafik yükünü çeken E-5 karayolunun kapanmasıyla yüzlerce araç mahsur kaldı. Araçlar kontak kapatırken, bazı vatandaşlar toplu taşıma araçlarından inerek yürümeye başladı. Bölgedeki metrobüs seferleri de tamamen durduruldu.

Kar Avcılar’da trafiği durma noktasına getirdi

İstanbul'da kar yağışı akşam saatlerinde yeniden etkisini artırırken, E-5 karayolu Avcılar’da trafik yoğunluğu yaşandı.
İstanbul’da akşam saatlerinde etkisini artıran kar yağışı nedeniyle D-100 karayolunda trafik yoğunluğu yaşandı. D-100 karayolu Edirne istikametinde araçlar ilerlemekte zorlanırken, Beylikdüzü-Avcılar arasında trafik adeta durma noktasına geldi. Avcılar’da etkili olan kar yağışı nedeniyle Edirne istikametinde araçların güçlükle ilerlediği görülürken, Ankara yönünde trafiğin akıcı olduğu gözlendi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi verilerine göre, sokağa çıkma kısıtlamasına kısa bir süre kala kent genelinde trafik yoğunluğunun yüzde 44 olduğu öğrenildi.

Ferit SEÇKİN / İçerik Editörü
ferit@sakinca.com
@ferit_seckin